Były kibol Donald Tusk

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2011 09:08
Ryszard Czarnecki (PiS): Premier ostrożnie powinien mówić o karaniu kibiców, bo niektórzy mogą mu wypomnieć zadymy z jego udziałem w Bydgoszczy czy w Olsztynie.
Audio

Europoseł przypomniał, że Donald Tusk sam, będąc w wieku dzisiejszych kibiców, był szefem Klubu Kibica Lechii-Gdańsk i powinien przynajmniej niektórych zrozumieć.

Komentując zamieszki, do jakich doszło po meczu finałowym Pucharu Polski Lech-Legia, Ryszard Czarnecki podkreślił, że kibice muszą przestrzegać prawa.

- Jednak wrzucanie do jednego worka autentycznych chuliganów z kibicami, którzy kochają piłkę i chcą dopingować swoje drużyny, a czasem po prostu wkraczają na murawę, jest bardzo poważnym błędem - uważa. Odniósł się w ten sposób do słów premiera, który zagroził zamknięciem stadionów dla publiczności.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości przypomniał, że w Sejmie od wielu miesięcy leży projekt ustawy zakazującej wnoszenia na stadiony ostrych narzędzi, autorstwa Arkadiusza Mularczyka (PiS), który posłowie Platformy zablokowali.

- Donald Tusk świetnie wypada w telewizji, gdy marszczy brwi, tupie nogą i mówi, że kibice są "be", ale w wymiarze legislacyjnym, ustawowym, kompletnie nic nie zrobił - stwierdził Czarnecki.

Jego zdaniem burdy na stadionach są dla rządu kolejnym tematem zastępczym zamiast debaty o fatalnym budżecie czy sprzedaży Lotosu Rosjanom. - Niech rząd wreszcie zacznie coś robić po czterech latach - powiedział eurodeputowany.

Aby wysłuchać całej rozmowy z Ryszardem Czarneckim, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" lub kamery w boksie "Video" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 8.13. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

UEFA: problemem Polski są pseudokibice

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2011 16:35
Władze UEFA twierdzą, że stadionowi chuligani stanowią wizerunkowy problem dla Polski, szczególnie jako gospodarza mistrzostw Europy w 2012 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd Tuska nas sprowokował

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2011 17:57
Wojciech Wiśniewski (Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców): Skoro na stadionach jest coraz bezpieczniej, to po co zaostrzać przepisy!?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier Donald Tusk zapewnia: wojna z pseudokibicami jest do wygrania

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 17:45
Premier oświadczył na konferencji prasowej, że policja oczekuje dużo lepszej współpracy i determinacji ze strony organizatorów imprez masowych i klubów piłkarskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk zamknie stadiony w Warszawie i Poznaniu?

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2011 17:05
Premier Donald Tusk powiedział, że Stadiony piłkarskie będą zamykanie dla publiczności jeżeli nie będzie gwarancji bezpieczeństwa podczas meczu. Areny w Warszawie oraz Poznaniu mogą być niedostępne dla kibiców.
rozwiń zwiń