Rząd zapowiedzi niespełnionych

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2011 08:31
- Moim zdaniem rząd zapomniał do czego służy państwo i komu powinno ono służyć. Obywatele nie tylko mają obowiązek płacenia podatków, ale też dla nich coś trzeba zrobić - mówił w Trójce Włodzimierz Czarzasty (SLD).
Audio

- Po katastrofie CASY miała być rewolucja, a była następna tragedia. Po zajściach w Kownie premier zapowiedział skazanie kiboli w ciągu 24 godzin, a być może ci sami wywołali zajścia w Bydgoszczy. Jeżeli to jest rząd zapowiedzi i niekończących się obietnic, to przyjdą wybory i zostanie rozliczony - powiedział Włodzimierz Czarzasty w "Salonie politycznym Trójki".

Zdaniem polityka SLD działania premiera Donalda Tuska i jego rządu są nieskuteczne. Zamknięcie stadionów ze względu na chuliganów, linii kolejowych ze względu na spóźniające się pociągi czy ograniczenie możliwości studiowania za darmo na dwóch kierunkach z powodu braku pieniędzy na edukację, nie są dobrymi rozwiązaniami. - To nie jest dobry sposób myślenia o państwie i obywatelach, państwo powinno te problemy rozwiązać. Trzeba leczyć zapaść, a nie ograniczać możliwość działania obywateli - podkreślił.

Kolejnym zarzutem wobec ekipy rządzącej jest brak informacji skierowanej do obywateli. Przewodniczący Stowarzyszenia Ordynacka przypomniał, że w takich warunkach przyjęto ustawę o zmianach w OFE, a teraz konstruuje nowy budżet. - Rząd nie powinien obywatela okłamywać, trzeba mówić jasno i precyzyjnie, a nie mydlić oczy - wyjaśnił.

Włodzimierz Czarzasty wyraził zadowolenie z rosnącej popularności Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Rośnie trzecia siła i to jest interesujące. Lewica powinna mówić o wszystkich sprawach, o których do tej pory nie mówiła i nie zapominać o swoich hasłach - powiedział.

Aby usłyszeć, co polityk lewicy sądzi o śledztwie w sprawie katastrofy smoleńskiej, wystarczy kliknąć ikonę dźwieku w boksie "Posłuchaj".

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 8.13. Zapraszamy.

(asz)

Czytaj także

Napieralski: reforma OFE pisana "na kolanie". To była bitwa na zapleczu rządu

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 07:00
- Jestem przerażony trybem postępowania, szybkością uchwalania tej ustawy. To jest fundamentalna zmiana – powiedział lider SLD, Grzegorz Napieralski. Dodał, że dwa tygodnie to za mało na prace nad ustawą reformującą system emerytalny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czego jeszcze nie zrobiła ekipa rządząca? "Patrz premierowi na ręce"

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 11:15
Z inicjatywy dziennikarzy z Fundacji Press Club zainaugurował działanie obywatelski projekt nadzoru nad realizacją obietnic premiera a także przedstawicieli różnych szczebli władzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż: prawie połowa Polaków niezadowolona z premiera Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 13:10
Pogarszają się notowania rządu PO-PSL. Rośnie też liczba niezadowolonych z premiera Donalda Tuska, choć nadal ma on więcej zwolenników niż rząd, którym kieruje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł PiS wskazał "podstawowy błąd" rządu

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2011 22:00
Mariusz Błaszczak uważa, że ograniczenie pomocy rządu w sprawie uzyskania od Rosjan dokumentów do noty dyplomatycznej jest niewystarczające.
rozwiń zwiń