Nie ma rozmów ani z PO, ani z PSL

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2011 09:09
Joanna Kluzik–Rostkowska (PJN): To jest sprawa honorowa. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że opuszczę załogę, której jestem szefem.
Audio

Szefowa ugrupowania Polska Jest Najważniejsza Joanna Kluzik-Rostkowska w "Salonie politycznym Trójki" zaprzeczyła możliwości przejścia do innej partii, mimo, że los parlamentarny PJN po jesiennych wyborach jest niepewny.

- Nie ma rozmów ani z PO, ani z PSL, jesteśmy bytami równoległymi. Gdyby chciała w świętym spokoju siedzieć w Sejmie to nie zdecydowałabym się na branie tak wielkiej odpowiedzialności za naszych wszystkich współpracowników. Zdecydowałam się na trudną drogę mając świadomość wszystkich przeszkód – przekonuje posłanka.

Według gościa audycji środowisko PJN powstało, by "skruszyć zabetonowaną sceną polityczną w Polsce", którą Joanna Kluzik-Rostkowska porównuje do "walki podstarzałych gladiatorów" skupionych na tym samym sporze od dwudziestu lat.

- Donald Tusk gra z Jarosławem Kaczyńskim na tym samym boisku złych emocji. Zdecydowana większość osób, które dobrowolnie wyszły z PiS nie godzą się na takie uprawianie polityki – podkreśla.

Posłanka dodaje, że PJN jest jedynym ugrupowaniem, które otwiera społeczeństwu oczy i nie boi się mówić o reformie finansów, zrównaniu wieku emerytalnego, czy likwidacji karty nauczyciela. - Przed Polską ważne 10 lat. My o tym w ogóle nie rozmawiamy pochłonięci rozdygotaną sceną.

Joanna Kluzik–Rostkowska  zaznacza, że zrobi wszystko, by jej partia przekroczyła próg wyborczy i wierzy w sukces swojej kampanii. - Jeżeli nam się nie uda wejść do parlamentu, to nastąpi kolejne cztery lata bez zmian i trwać będzie żelazny uścisk PO i PiS.

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 8.13. Zapraszamy.

(dmc)

Czytaj także

Paweł Kowal: informacje "Wprostu" nieprawdziwe. Nie odszedłem z PJN

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2011 02:00
Paweł Kowal zdementował w rozmowie z IAR informacje tygodnika "Wprost", który podał że europoseł dwa miesiące temu opuścił stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Politykom PO, PiS, SLD i PSL mówię: nie dla psa kiełbasa"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 19:10
W internecie pojawiła się nowa inicjatywa. Jej twórcy zachęcają internautów do dołączenia do "wyborczej czystki obecnej klasy politycznej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sondaż PR: PJN i ruch Palikota poza Sejmem. Wielu bez faworyta

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 18:05
Grupę niezdecydowanych zasilają głównie wyborcy PO - mówi Marcin Duma, szef firmy sondażowej Homo Homini. W porównaniu z poprzednim badaniem wyniki niewiele się różnią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jarosław Kaczyński powinien zejść ze sceny politycznej dla dobra Polski"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 14:10
- Jestem przekonana, że dla dobra polskiego życia politycznego, dla dobra Polski, dla tej odwagi, której nam potrzeba, Jarosław Kaczyński powinien zejść ze sceny politycznej dzisiaj - powiedziała liderka PJN Joanna Kluzik-Rostkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PO i PiS przymierzają się do rozbioru partii Joanny Kluzik-Rostkowskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2011 18:10
Platforma Obywatelska jest zainteresowana przede wszystkim Pawłem Kowalem - pisze "Newsweek" na swoich stronach internetowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PJN reklamuje się w tabloidzie. Pozazdrościli artykułów Tuskowi i Kaczyńskiemu?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2011 06:10
Politycy PJN też postanowili powalczyć o głosy wyborców publikując swój "manifest ideowy" w gazecie. Kilka tygodni temu swoje artykułu w prasie zamieścili Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. W przeciwieństwie do PJN - oczywiście bezpłatnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kluzik: Arłukowicz będzie odbijał się od ściany

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2011 11:35
To znak zapytania, czy Bartosz Arłukowicz będzie w stanie coś zrobić do wyborów jako pełnomocnik premiera do spraw wykluczonych – mówił Joanna Kluzik-Rostkowska w „Sygnałach Dnia”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kluzik-Rostkowska na listach Platformy Obywatelskiej? Koniec z PJN?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 05:00
Jak ustalił "Fakt", Joanna Kluzik-Rostkowska zostanie liderką listy w Katowicach w miejsce Kazimierza Kutza, który odszedł z PO.
rozwiń zwiń