X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ustawa o związkach partnerskich pod publiczkę

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2011 08:27
Ewa Kierzkowska (PSL): Projekt ustawy o związkach partnerskich został złożony w ostatniej chwili, ponieważ mamy już kampanię do parlamentu. Jest za mało czasu, by nad nim rzetelnie popracować.
Audio
  • Ewa Kierzkowska w "Salonie politycznym Trójki", 8 lipca 2011

Jeszcze w lipcu Grzegorz Schetyna wprowadzi pod obrady Sejmu ustawę o związkach partnerskich. Ewa Kierzkowska, wicemarszałek Sejmu, przypomniała, że często projekty, który były procedowane w nadzwyczajnym trybie, wymagały, jak się okazywało, poprawek. - Źle byłoby, gdybyśmy teraz podejmowali kolejne projekty pod procedurę legislacyjną i okazałoby się, że są one obciążone błędami, wadami - mówił gość Trójki.

Ewa Kierzkowska powiedziała, że PSL nie ma stanowiska w sprawie ustawy i że posłowie tej partii będą głosować zgodnie z własnym sumieniem. Przyznała, że kilka propozycji z tego projektu, powinno znaleźć odzwierciedlanie w naszym prawie. - Chociażby zaciąganie informacji w szpitalu o stanie swojego partnera - stwierdziła wicemarszałek.

Gość "Salonu politycznego Trójki" uważa, że ponaglenia opozycji, co do publikacji raportu komisji Millera, dotyczącego katastrofy smoleńskiej, powinny zmotywować premiera. Posłanka przypuszcza, że fakt, iż szef rządu dokumentu jeszcze nie upublicznił, może wynikać z jego napiętego grafiku. A - jak dodała - Donald Tusk może chcieć zaprezentować go osobiście, wraz z szefem MSWiA Jerzym Millerem.

- Powinniśmy zabiegać, by ten raport został przekazany do publicznej wiadomości - mówiła Ewa Kierzkowska. Dodała, że w ostatnim czasie PSL ma mało możliwości rozmowy z koalicjantem, między innymi z powodu obowiązków, jakie ma premier w związku z polskim przewodnictwem w UE. Wicemarszałek Sejmu dodała, że potrzebna jest publiczna dyskusja na temat raportu komisji Millera.

Raport dotyczący przyczyn katastrofy jest u premiera Tuska od ubiegłego tygodnia. Na razie nie może być jednak upubliczniony - trwa tłumaczenie dokumentu na język rosyjski i polski. Tuż po przekazaniu premierowi przez komisję Millera raportu zapewniano, że w dokumencie "nie zostanie zmieniony nawet przecinek".

Audycji  "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o godz. 8.13.

(pg/IAR)