X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Telefon agitacyjny może naruszać prawo

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2011 09:00
Wojciech Wiewiórowski (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych): Telemarketing wyborczy traktujemy tak samo jak sprzedaż jogurtów.
Audio
  • Wojciech Wiewiórowski w "Salonie politycznym Trójki" - 19 sierpnia 2011
Wojciech Wiewiórowski
Wojciech WiewiórowskiFoto: fot. RPSA

Skąd oni mają mój numer telefonu? - takie pytanie często zadajemy sobie po rozmowie z telemarketerem bądź ankieterem.

Numer telefonu jest daną osobową, co oznacza, że podlega tym samym przepisom jak inne dane: nazwisko czy adres zamieszkania. Tym samym, jeśli ktoś używa naszego numeru do celów marketingowych musi mieć na to zgodę. Co robić, jeśli mamy obiekcje, że nasz numer jest wykorzystywany w sposób niezgodny z prawem? Należy zgłosić się do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

- Niektóre instytucje tłumaczą, że wybrały nasz numer losowo, po prostu zestawiając różne cyfry i nie korzystają z konkretnej bazy teleadresowej. Mają do tego prawo. Ale jeśli mamy wątpliwości, że tak nie jest, powinniśmy się zgłosić do GIODO. Mamy specjalne uprawnienia, które pozwalają nam z sprawdzić czy rzeczywiście konkretny numer został pobrany z bazy danych czy wylosowany – powiedział z "Salonie politycznym Trójki" dr Wojciech Wiewiórowski, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Takich telefonów możemy w najbliższym czasie odbierać coraz więcej. To dlatego, że kampania wyborcza trwa, a dzień wyborów zbliża się wielkimi krokami. Coraz więcej partii będzie więc korzystało z możliwości namówienia nas na oddanie konkretnego głosu. Jak podkreśla Wojciech Wiewiórowski sztaby wyborcze często nie zdają sobie sprawy, że wykorzystują nasze numery w sposób niezgodny z prawem. To dlatego powstał poradnik GIODO, który ma przypomnieć jak politycy mogą korzystać z naszych danych osobowych. – Ten poradnik będzie należał do tak zwanej wyprawki poselskiej, a także trafi do komitetów wyborczych – mówił Wojciech Wiewiórowski.

 

"Salonu politycznego Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8:15.

rk

Zobacz więcej na temat: dane osobowe GIODO jogurt