X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europejski Kongres Kultury to inwestycja w perspektywy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 09:21
Bogdan Zdrojewski (minister kultury): Poprzez EKK poprawiamy wizerunek państwa polskiego, popularyzujemy wszystko to, co jest związane z naszą twórczością.
Audio
  • Bogdan Zdrojewski w "Salonie politycznym Trójki", 9 września 2011
Bogdan Zdrojewski
Bogdan ZdrojewskiFoto: Fot.: PAP/Grzegorz Jakubowski

Minister Bogdan Zdrojewski, autor pomysłu na zorganizowanie Europejskiego Kongresu Kultury, wyraził zadowolenie, że podczas Kongresu odbywają się dyskusje dotyczące praw autorskich, dzieł osieroconych, digitalizacji, kina cyfrowych, itp. Jego zdaniem te tematy budzą obecnie zainteresowanie w każdym państwie europejskim. Gość Trójki zauważył również, że wrocławski Kongres daje możliwość nietypowych artystycznych konfrontacji, jak spotkanie Krzysztofa Pendereckiego z Greenwoodem, czy też Krystiana Lupy z Dorotą Masłowską.

Minister kultury podkreślił, że EKK jest  spotkaniem obywatelskim. - Każdy mógł się zarejestrować. Rejestracje wypełniały się tak błyskawicznie, że byliśmy naprawdę zdumieni - mówił. Bogdan Zdrojewski zauważył, że na Kongres zaakredytowało się ponad stu zagranicznych dziennikarzy. - To też jest pewnego rodzaju ilustracją zainteresowania zewnętrznego - powiedział.

Jednak to, co najbardziej cieszy Bogdana Zdrojewskiego, to klasa gości wrocławskiego Kongresu. - Jeżeli mamy dyrektorów największych festiwali europejskich, jeżeli mamy recenzentów życia artystycznego, jeżeli mamy samych artystów, którzy przyjechali aby nie tylko dyskutować, ale także realizować pewne przedsięwzięcia, to pokazuje, co w polskiej prezydencji w obszarze kultury udaje się w chwili obecnej zrobić - zaznaczył.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8:13.

(pg)

Czytaj także

Wypij kawę z ministrem kultury na Kongresie

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 09:02
Oczy świata kultury przez najbliższe cztery dni zwrócone będą na Wrocław. Tam w Hali Stulecia odbywa się Europejski Kongres Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inauguracja EKK

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 09:25
O Europejskim Kongresie Kultury oraz 49. Bydgoskim Festiwalu Muzycznym "W hołdzie Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu".
rozwiń zwiń