X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Startuję, żeby odebrać ludziom demokrację

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2011 09:17
Korwin-Mikke: Nie Sejm ma ustalać podatki, ale rada stanu. Grono jedenastu rozsądnych ludzi, pod okiem 30-osobowego Senatu.
Audio
  • Janusz Korwin-Mikke w "Salonie politycznym Trójki" - 22 września 2011
Startuję, żeby odebrać ludziom demokrację

Janusz Korwin-Mikke, prezes Nowej Prawicy, który był gościem "Salonu politycznego Trójki" powiedział, że w Polsce podatki są za wysokie. Jego zdaniem powinno się zlikwidować m.in. podatek dochodowy. – Ten podatek jest nonsensem. PIT i CIT precz. Tego podatku nigdy nie płaci producent. Piekarz nigdy nie zapłacił podatku od chleba. Jeśli pan podniesie podatek od piekarza, to piekarz natychmiast podnosi cenę chleba, bo musi przerzucić koszty na klienta – powiedział Korwin-Mikke.

- Karol Marks powiedział wyraźnie, że aby zbudować socjalizm, trzeba zbudować demokrację. Startuję, żeby odebrać ludziom demokrację. Nie Sejm ma ustalać podatki, ale rada stanu. Grono jedenastu rozsądnych ludzi, pod okiem – powiedzmy – 30-osobowego Senatu, plus ewentualnie byli prezydenci. I to wszystko – powiedział Korwin-Mikke. – Sejm mógłby uchwalać jedynie wysokość podatków – dodał  prezes Nowej Prawicy.

Posłycha całej rozmowy z Januszem Korwin-Mikke.

 

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8:13.