X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mamy dwie Polski

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 08:40
Elżbieta Jakubiak (PJN): W polityce zagranicznej mamy dwa światy – jeden należy do Jarosława Kaczyńskiego, drugi do Donalda Tuska.
Audio
Elżbieta Jakubiak
Elżbieta JakubiakFoto: fot. Polskie Radio

Zdaniem Elżbiety Jakubiak, wiceprzewodniczącej PJN, Polska potrzebuje jedności w polityce zagranicznej. Jeśli Donald Tusk i Jarosław Kaczyński będą nadal uprawiali politykę, która jest sprzeczna z naszym interesem, to nie możemy liczyć na sukcesy w polityce międzynarodowej. Zdaniem Jakubiak prezydent powinien zakazać kłótni na arenie międzynarodowej oraz rozpocząć rozmowy z opozycją.

- Siłą Polski przez ostatnie dwadzieścia lat była jedność w polityce zagranicznej. W Europie nie ma kraju, w którym można by było uprawiać dwie polityki zagraniczne – opozycyjną i rządową, co obecnie ma miejsce w naszym kraju. Przez to tracimy nasz potencjał i możliwości - dodaje Elżbieta Jakubiak.

Zdaniem wiceprzewodniczącej PJN Polsce potrzebna jest odpowiedź, w jakim miejscu chcemy być po wyborach. - My naprawdę możemy zabiegać o pozycję w G20, czy też być uczestnikiem najważniejszych szczytów dotyczących UE. Nie mamy jednak siły, by otworzyć odpowiednie drzwi, ponieważ mamy dwie Polski, a spór między politykami przenoszony jest na arenę międzynarodową. Nikt  nie zawaha się narazić interesów Polski, byle tylko wygrać wybory - uważa gość "Salonu politycznego Trójki"

Aby dowiedzieć się więcej, posłuchaj całej rozmowy.

Audycji można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

(mz)

Czytaj także

MFW ostrzega Polskę przed drugą falą kryzysu?

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2011 18:55
Międzynarodowy Fundusz Walutowy opublikował zalecenia dla polskiej gospodarki i finansów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poważny kryzys może przyjść do Polski za rok

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2011 11:58
Andrzej Stankiewicz ("Newsweek"): Mam wrażenie, że my w ogóle się nie przygotowujemy do tego problemu gospodarczego.
rozwiń zwiń