Zdrojewski: nie faworyzujemy "Krytyki Politycznej"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2011 06:00
Według ministra kultury nieprawdziwe są zarzuty, jakoby jego resort wspierał, inną niż wydawnicza, działalność środowiska "Krytyki Politycznej".
Audio
Bogdan Zdrojewski
Bogdan ZdrojewskiFoto: PRSA

Bogdan Zdrojewski podkreśla, że ministerstwo nie jest w szczególny sposób nastwione do środowiska "Krytyki Politycznej" i, gdyby Fronda wnioskowała o pieniądze na działalność wydawniczą, środki dla niej też by się znalazły.

Minister kultury, który był gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia, zaprzeczył, jakoby jego resort wspierał finansowo działalności "Krytyki Politycznej" i jej kawiarni na Nowym Świecie w Warszawie. Zdrojewski przyznał jednak, że przeznaczono pewne sumy na działalność wydawnictwa "Krytyki Politycznej".

Bogdan Zdrojewski uważa, że oświadczenie byłej dyrektor programu pierwszego TVP Iwony Schymalli jest wynikiem jej emocji. W związku z tym należy podejść z dystansem do jej zarzutów o próbie upolitycznienia Telewizji Polskiej. Minister kultury podkreślił jednocześnie, że żadna z wymienionych przez Schymallę osób nie ma za sobą kariery politycznej, co świadczy o bezzasadności jej zarzutów.

Zobacz galerię dzień na zdjęciach >>>

Według Schymalli, w TVP od lat obserwuje się praktykę najazdów na na tę instytucję "grup politruków, powołujących się na wpływy "publicystów" lub "medioznawców", którzy po sparaliżowaniu struktur firmy brakiem kompetencji, nepotyzmem i kumoterstwem powracają do uprawianego wcześniej procederu niewybrednych ataków oraz spekulacji personalnych deprecjonujących rynkową pozycję instytucji w której pracowali, wynieśli z niej wiedzę i znaczne korzyści finansowe."

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

IAR, sm

Czytaj także

Targi w Platformie. Kto przejmie władzę?

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2011 16:55
Bogdan Zdrojewski i Małgorzata Kidawa-Błońska to kolejne kandydatury na szefa klubu Platformy, które pojawiają się na klubowej giełdzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy "szef" PO. Graś, Nowak, Dzikowski...

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2011 17:30
Zarząd Platformy Obywatelskiej wybierze w poniedziałkowy wieczór przewodniczącego klubu parlamentarnego tej partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo Kultury szykuje sensację (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 07:55
Bogdan Zdrojewski (minister kultury): Ministerstwo będzie wydawcą pierwszego e-booka do nauki muzyki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1 procent wydatków na kulturę już w 2014 roku

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 08:15
Minister kultury Bogdan Zdrojewski zapowiada, że będzie kontynuował inwestycje w kulturę, które zaczął w poprzedniej kadencji.
rozwiń zwiń