Ziobro: twarde "nie" dla zmiany traktatów Unii

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 08:48
Zbigniew Ziobro: Zmiany mogłyby ograniczyć polską suwerenność, spowodują, że polski podatnik będzie musiał płacić za rozpustny styl życia niektórych krajów europejskich.
Audio
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: PRSA

Polityk Solidarnej Polski krytykował w "Salonie politycznym Trójki" Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, za jego postawę względem ostatnich wydarzeń w Unii Europejskiej. Jego zdaniem marsz 13 grudnia jest nieskutecznym narzędziem. - Można wiecować, a można podjąć realne działania – oświadczył. Według niego zmiany w traktacie trzeba blokować poprzez zajęcie zdecydowanego stanowiska, poprzez "twarde nie dla zmiany traktatów".

Zbigniew Ziobro uważa, że prawica nie działała skutecznie, gdy pracowano nad Traktatem Lizbońskim - Doszło do fatalnego błędu, że myśmy ten traktat przyjęli – oświadczył. Głosował za nim również Zbigniew Ziobro: - To był wyraz mojej najwyższej lojalności wobec Jarosława Kaczyńskiego, który tuż przed głosowaniem zażądał tego ode mnie  – tłumaczył. Prezes PiS miał argumentować, że odstępstwo Ziobry doprowadziłoby wówczas do rozłamu w PiS, większość klubu mogłaby zagłosować z nim.

Zbigniew Ziobro uważa teraz to głosowanie za swój błąd.

Partia ziobrystów ma powstać styczniu, jej nazwa nie jest jeszcze ustalona. Ziobro podkreśla, że na razie partii nie ma, nie martwi się więc notowaniami. - Partia powstaje, żeby i prawica miała w przyszłość 40 procent. 2 procent kiedy nie ma partii, to dobry początek – mówi.

Stanowczo zdementował doniesienia, że w wyborach do europarlamentu jego ugrupowanie będzie startować wspólnie z PJN.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

agkm

Czytaj także

Państwa Unii wrócą do walut narodowych?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 08:17
Jan Bury (PSL): w razie niepowodzenia w Unii można powrócić do euro jako waluty rozliczeniowej. Ten pomysł Waldemara Pawlaka to na razie "przemyślenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Europejski "szczyt ostatniej szansy"

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2011 06:05
Unijny szczyt ma przynieść odpowiedź na to, jak uratować strefę euro przed kryzysem i gdzie znaleźć pieniądze na ratowanie bankrutów. Porozumienie jednak nie jest oczywiste.
rozwiń zwiń