Ryszard Kalisz: Trybunał Stanu to nie odwet

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 09:30
Ryszard Kalisz (SLD): Posłowie PO i premier, którzy uważają, że nie wypada podpisać się pod wnioskiem i że to forma odwetu, popełniają kolosalny błąd.
Audio
  • Ryszard Kalisz (SLD w "Salonie Politycznym Trójki"
Ryszard Kalisz
Ryszard KaliszFoto: Polskie Radio

Czy politycy Platformy Obywatelskiej mogą liczyć na podpis posłów lewicy pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego? Ryszard Kalisz (SLD) zapewnia, że pod dokumentami podpisze się cały klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jak mówił w "Salonie politycznym Trójki", otrzymał dwa tygodnie temu wniosek PO o Trybunał Stanu. - Zawierał dwa punkty z mojego wniosku, który zaproponowałem w zeszłej kadencji, trochę poprawiony. Trzy punkty pochodziły z komisji naciskowej PO – mówił polityk. Jak zapowiada, zamierza się spotkać w tej sprawie z przedstawicielami PO, bo ma do zaproponowania pewne zmiany.

Według Kalisza ci posłowie PO i premier, którzy uważają, że premierowi nie wypada podpisać się pod wnioskiem, ze względu na to, że to forma odwetu, "popełniają kolosalny błąd". - Łączą zarzut dotyczący popełnienia przestępstwa z zarzutem deliktu konstytucyjnego. Ten ostatni ma charakter ustrojowy, nie karny. A chodzi przecież o to, żeby stworzyć standardy funkcjonowania najwyższych przedstawicieli państwa – tłumaczył poseł.

Według niego "trzeba odłożyć politykę, a skoncentrować się na kwestiach ustrojowych". – Jak te ostatnie są istotne, pokazała choćby katastrofa smoleńska – oświadczył poseł SLD.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

agkm

Czytaj także

"Podstawą wniosku o Trybunał Stanu muszą być fakty"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 14:40
Donald Tusk poinformował, że zwrócił się do polityków PO o dokładne przeanalizowanie wniosków o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wnioski o TS dla Ziobry i Kaczyńskiego później?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012 16:58
- Ze względu na wagę tych wniosków będziemy konsultować ich ostateczny kształt z ekspertami prawa konstytucyjnego - powiedział szef klubu PO Rafał Grupiński.
rozwiń zwiń