X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pawlak i Tusk nie są przyspawani

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 09:07
Były minister sprawiedliwości z PO Krzysztof Kwiatkowski jest przekonanym, że obecna koalicja rządowa przetrwa kryzys dotyczący reformy emerytalnej.
Audio
  • Krzysztof Kwiatkowski w Salonie Politycznym Trójki, 23 marca 2012 r.
Krzysztof Kwiatkowski
Krzysztof KwiatkowskiFoto: Polskie Radio

Według gościa radiowej Trójki, porozumienie z ludowcami oprze się na kompromisie co do emerytur częściowych, czyli świadczeń wypłacanych przed osiągnięciem podwyższonego wieku emerytalnego. Jak dodaje poseł, "diabeł tkwi w szczegółach", ale jego zdaniem, już w przyszłym tygodniu powstanie wspólne, koalicyjne stanowisko w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>

Krzysztof Kwiatkowski dodał, że "intuicyjnie wyczuwa", iż koalicjanci zgodzą się, by emerytury częściowe były bliższe 50 procent ostatecznego świadczenia. Wcześniej PO mówiła o 30 procentach, a PSL o 60-70 procentach.

Tarcia ws. emerytur
W poniedziałek 19 marca Platforma Obywatelska odrzuciła propozycje ludowców ws. reformy emerytalnej, przewidujące m.in. podwyższenie wieku emerytalnego o dwa lata dla kobiet i dla mężczyzn do 2020 roku oraz wprowadzenie emerytur częściowych i dopłat do kapitału emerytalnego dla matek.

Lider PSL Waldemar Pawlak powiedział po spotkaniu, że "w czasie dyskusji pojawiła się też taka opinia, iż dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci". Według informacji, do których dotarł wprost.pl, autorem cytowanej przez wicepremiera wypowiedzi był premier Tusk. Potwierdza to jeden z uczestników spotkania. Dodaje jednak, że on odebrał to jako żart, sarkazm.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

IAR, sm

Czytaj także

Pawlak ma nadzieję na porozumienie "na serio"

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2012 12:34
Albo wydłużenie wieku emerytalnego o dwa lata, albo możliwość wyboru, kiedy na emeryturę przejść - to dwie propozycje PSL-u w odniesieniu do reformy emerytalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emerytura a la PSL za 3 miliardy złotych

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 06:18
Propozycje emerytalne zgłaszane przez Polskie Stronnictwo Ludowe mogą kosztować budżet państwa kilka miliardów złotych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Waldemar Pawlak ogrywa rywali z PSL

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 09:59
Zrywając rozmowy z PO w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego, Waldemar Pawlak próbuje spacyfikować wewnętrzną opozycję w PSL przed jesiennymi wyborami szefa partii - pisze "Gazeta Wyborcza".
rozwiń zwiń