X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Arłukowicz o sekcji zwłok Gosiewskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 09:01
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zaprzeczył, jakoby sprzeciwił się, by przy ponownej sekcji zwłok Przemysław Gosiewskiego asystował amerykański patomorfolog profesor Michael Baden.
Audio
  • Bartosz Arłukowicz w Salonie Politycznym Trójki, 3 kwietnia 2012 r.
Bartosz Arłukowicz
Bartosz Arłukowicz Foto: Polskie Radio

Gość "Salonu politycznego Trójki" powiedział, że pismo posła Antoniego Macierewicza i wdowy po pośle dotyczyło jedynie miejsca sekcji. - Odpowiedziałem, zgodnie z prawem, że minister zdrowia nie ma kompetencji, by udostępniać sale. Decyduje o tym Akademia Medyczna we Wrocławiu - mówił Bartosz Arłukowicz.

Zobacz galerię DZIEŃ NA ZDJĘCIACH >>>
W poniedziałek minister sprawiedliwości Jarosław Gowin mówił, że postanowienie o niedopuszczeniu Michaela Badena do sekcji zwłok Przemysława Gosiewskiego to decyzja ministerstwa zdrowia i suwerenna - ministra Arłukowicza. Gowin powiedział, że na posiedzeniu rządu Arłukowicz przekonywał, iż profesor Baden nie powinien asystować przy sekcji. W ostatnim czasie Naczelna Prokuratura Wojskowa zdecydowała o ekshumacji ciał Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki. Rodziny chciały, by wziął w nich udział Baden, który przeprowadzał m.in. powtórną sekcję zwłok Johna F. Kennedy'ego.

Specjalizacje lekarzy

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz zapewnił, że jego resort pracuje nad polityką, która ma zachęcić młodych lekarzy do specjalizacji. Gość Trójki mówił, że służyć temu powinien nie tylko system zachęt do kształcenia się w rzadkich specjalizacjach, lecz także zagwarantowanie, iż młodzi lekarze będą mieli gdzie pracować po zakończeniu specjalizacji. Bartosz Arłukowicz przyznał, że jest za mało m.in. geriatrów i trzeba zachęcać młodych lekarzy do podejmowania tego kierunku kształcenia.
Bartosz Arłukowicz zwrócił uwagę, że w wyniku zmian demograficznych pacjentów w podeszłym wieku będzie coraz więcej, zatem będzie potrzeba więcej lekarzy geriatrów.


Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

sm

Czytaj także

Arłukowicz: generalnie jestem facetem od zadań

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2012 10:49
- Mam poczucie spełnienia. Przez naprawdę długi czas w moim życiu politycznym była jałowość - mówi minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie praca dla 60-latka? Debata u prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 11:35
Polacy są wciąż młodym społeczeństwem, ale to nieuchronnie się to zmieni - mówił prezydent na debacie o aktywności seniorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znieczulenia to mój pomysł

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2012 18:30
Minister zdrowia zapowiedział, że każda rodząca kobieta będzie mogła liczyć na pomoc łagodzącą ból. – To dobrze, że Pan Arłukowicz kontynuuje moje pomysły – skwitowała marszałek Ewa Kopacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie ma wątpliwości ws. tożsamości ekshumowanych"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 15:45
Tak twierdzi Naczelna Prokuratura Wojskowa po przeprowadzonych w poniedziałek i wtorek ekshumacjach ciał ofiar katastrofy smoleńskiej: Przemysława Gosiewskiego i Janusza Kurtyki.
rozwiń zwiń