X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ziobro: nie dałem się ograć Kaczyńskiemu

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 09:33
- Skoro Jarosław Kaczyński mnie zapytał, to musiałem się odnieść (…) Razem to znaczy idąc własną drogą - mówił w radiowej Trójce lider Solidarnej Polski.
Audio
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroFoto: PRSA

Jarosław Kaczyński podczas sobotniego marszu w obronie telewizji Trwam zaprosił Solidarną Polskę do powrotu do Prawa i Sprawiedliwości. Zbigniew Ziobro powiedział w "Salonie politycznym Trójki", że propozycja prezesa PiS nie była poważna. - Kaczyński nie był zainteresowany moją odpowiedzią na jego słowa, bo potem jak wygłosił przemówienie natychmiast opuścił wiec, ku zdumieniu wszystkich uczestników którzy to obserwowali.

Lider Solidarnej Polski uważa, że prezes PiS niepotrzebnie upolitycznił sobotni marsz. - Najsmutniejsze jest to, że Jarosław Kaczyński trafnie zdiagnozował nastroje panujące w tłumie. Tylko, że jego wypowiedź zepchnęła na drugi plan główny powód marszu (…) Fakt, że Jarosław ten element wprowadził do dyskusji na wiecu, który był poświęcony innej sprawie, upartyjnił ten wiec. Tam chodziło o coś ważniejszego, tam chodziło o Polskę.

Zbigniew Ziobro uważa, że nie dał się ograć. - Skoro Jarosław Kaczyński mnie zapytał, to musiałem się odnieść (…) Razem to znaczy idąc własną drogą. Prawica wygrała ostatni raz wtedy kiedy nie było monopolu na prawicy, nie było jedności o której mówi Jarosław Kaczyński, były dwa ugrupowania LPR i PiS. Prawica miała wtedy zdolność koalicyjną. Kaczyński stworzył potem monopol na prawicy, czyli jedność i kolejne wybory przegrał z kretesem. Jedność pod przywództwem Jarosława prowadzi do porażek nawet przy fatalnych rządach Platformy - zaznaczył szef SP.

Europoseł powiedział w radiowej Trójce, że politycy Solidarnej Polski zostali wyrzuceni w sposób bezwzględny z PiS. - Jarosław chciał pokazać swoją dominację w PiS, a przecież mógł z nami rozmawiać. Nic takiego nie zrobiliśmy, nie atakowaliśmy go, prosiliśmy tylko o rozmowę (…) Jarosław Kaczyński zakładał, że będziemy się topić. Patrzył tylko, czy bąbelki jak nas wyrzucił za burtę będą wypływać z wody. Okazuje się, że stworzyliśmy własną formację polityczną, rośniemy w sondażach. Kaczyński uznał teraz, że to był straszny błąd, że nas wyrzucił - podkreślił.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

aj

Czytaj także

Prezes PiS o Ziobrze: w tym największy jest ambaras...

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 15:40
Od Zbigniewa Ziobry zależy, jak zareaguje na wyciągniętą rękę - skomentował sobotnie deklaracje prezes PiS Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziobro odpowiada prezesowi: nie wrócę do PiS

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 15:54
Jedność na prawicy - tak, monopol - nie. Zbigniew Ziobro uważa, że prawica powinna się zjednoczyć we wszystkich ważnych dla Polski sprawach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prawica może zwyciężyć, jeśli zachowa jedność"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2012 08:19
- Prywatne ambicje nie powinny być najważniejszym motywem w działalności politycznej - mówił w radiowej Jedynce Jarosław Sellin, poseł PiS.
rozwiń zwiń