"Powinni się nawzajem przeprosić"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 09:20
Julia Pitera powiedziała w Trójce, że zachowanie Ewy Stankiewicz w stosunku do Stefana Niesiołowskiego nie ma nic wspólnego z zasadami etyki dziennikarskiej.
Audio
Julia Pitera
Julia PiteraFoto: Polskie Radio

- Nie może być tak, że się kreuje i prowokuje pewne sytuacje, a potem wszyscy piętnujemy reakcję. Obydwie osoby były winne. Gdyby ona z uporem maniaka nie napierała na niego z kamerą,  to on by nie przekroczył granic, które przekroczył - dodała.

Zobacz film na którym Stefan Niesiołowski atakuje Ewę Stankiewicz >>>

Posłanka PO Julia Pitera uważa, że zachowanie polityków powinno być oceniane przez wyborców, a nie przez komisję etyki. Julia Pitera powiedziała w Salonie Politycznym Trójki, że posłowie często przekraczają granice kultury, jednak nie powinno się ich dyscyplinować jak małe dzieci.

Posłanka PO uważa, że Stefan Niesiołowski i Ewa Stankiewicz powinni się nawzajem przeprosić. Zdaniem Julii Pitery, poseł PO przekroczył wobec dziennikarki dopuszczalne granice, jednak ona również ponosi winę, gdyż swoim zachowaniem prowokowała Stefana Niesiołowskiego.

Po piątkowej debacie w Sejmie, poświęconej emeryturom Stefan Niesiołowski odepchnął Ewę Stankiewicz, która, jak mówił - filmowała go wbrew jego zgodzie. Krzyknął w kierunku dziennikarki: "Won stąd!".

Julia Pitera, odnosząc się do reformy emerytalnej, powiedziała, że spodziewa się, iż prezydent podpisze ustawę. - Każdy odpowiedzialny polityk, który wie, że sprawowanie przez niego władzy nie ma na celu wypełnienia czteroletniego okresu, ale jest to podejmowanie decyzji w perspektywie lat, musi mieć świadomość jaki jest stan budżetu ZUS - dodała.

Posłanka wyraziła przekonanie, że ustawa jest zgodna z ustawą zasadniczą i uzna to Trybunał Konstytucyjny. Zdaniem Pitery, niekonstytucyjne było właśnie to, że kobiety i mężczyźni w różnym wieku przechodzili na emeryturę.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

to

Czytaj także

Ewa Stankiewicz: Niesiołowski szarpał mnie za ubranie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 16:39
Dziennikarka potwierdziła w radiowej Jedynce, że poseł zaatakował ją fizycznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niesiołowski wobec kobiet zachowuje się przyzwoicie"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 18:38
- On rzeczywiście jest dość raptowny i nerwowy - mówi o pośle PO jego koleżanka z partii Małgorzata Kidawa-Błońska. Nie wierzy jednak, by chciał on skrzywdzić kobietę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk o Niesiołowskim: nie do zaakceptowania

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 06:48
Premier Donald Tusk skrytykował Stefana Niesiołowskiego za jego agresję wobec dziennikarki. Poseł PO odepchnął jej kamerę mówiąc "Won stąd".
rozwiń zwiń