X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomyłka Obamy "to jest naplucie nam w twarz"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 06:55
- Powinny paść przeprosiny, i to w takiej samej formie, w jakiej zostały te obrażające naród polski słowa wypowiedziane - twierdzi europoseł Jacek Kurski.
Audio
  • Jacek Kurski w Salonie politycznym Trójki 1 czerwca 2012
Jacek Kurski
Jacek KurskiFoto: Salon polityczny Trójki

Prezydent USA Barack Obama, w trakcie uroczystości pośmiertnego wręczenia Medalu Wolności, Janowi Karskiemu (medal odebrał w Stanach Zjednoczonych, były szef MSZ Adam Rotfeld) użył sformułowania "polski obóz śmierci".
Rzecznik amerykańskiego prezydenta oświadczył, że jego zwierzchnik się pomylił i wyraża ubolewanie. W tej sprawie prezydent Bronisław Komorowski napisał do Obamy list. W piątek dostał odpowiedź, w której prezydent USA napisał m.in., że użył tego sformułowania "nieumyślnie".
- Nie powinno być tak, że można sobie publicznie przy kamerach obrazić, a w prywatnym niemalże liście do prezydenta przeprosić - uważa gość "Salonu politycznego" Trójki, polityk Solidarnej Polski, Jacek Kurski. Jego zdaniem Barack Obama powinien przeprosić za swoją pomyłkę przed kamerami, na przykład podczas najbliższej konferencji prasowej. - Jeśli ktoś obraził do kamer, to do kamer powinien przeprosić - podkreśla.
Zdaniem Kurskiego użycie sformułowania "polskie obozy śmierci" jest jak "naplucie nam w twarz". - To jest potwierdzenie dla setek milionów ludzi na świecie, że właśnie Polacy mordowali Żydów - uważa. Europoseł nie podziela opinii, że samo pośmiertne uhonorowanie Jana Karskiego przeczy słowom Obamy. - Świat myśli tak: były obozy, Polacy mordowali Żydów, a jeden Jan Karski był bohaterem i trzeba go nagrodzić - podkreśla.
Kurski nie wierzy, że to było przypadkowe przejęzyczenie. Trudno mu uwierzyć, że nie było w tym jakiejś intencji. - Przejęzyczenie jest wtedy, gdy ktoś mówi z głowy, coś palnie, zwraca mu się uwagę i on natychmiast to koryguje - wyjaśnia.
W jego ocenie cała ta sytuacja pokazuje też, jak "skarlała jest polska polityka zagraniczna".
Wysłuchaj całej rozmowy.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

Co dalej po wpadce prezydenta USA?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 06:35
Czy gafa Baracka Obamy zostanie wykorzystana w wewnętrznej walce o Biały Dom – zastanawiali się goście Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozytywne dla Polski skutki gafy prezydenta Obamy?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 06:37
Niefortunne słowa Baracka Obamy o „polskich obozach śmierci” mogą się okazać pozytywne dla obrazu Polski w USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obama odpowiedział na list Komorowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2012 07:02
Prezydent USA w liście do Bronisława Komorowskiego wyraził ubolewanie z powodu błędu w swoim przemówieniu - podała Kancelaria Prezydenta.
rozwiń zwiń