X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kurski: Jarosław Kaczyński się zagalopował

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2012 08:54
Podejście do związków partnerskich oraz do in vitro to tylko niektóre ze spraw, które odróżniają Solidarną Polskę od PiS - uważa europoseł z ramienia tego ugrupowania, który gościł w "Salonie politycznym Trójki".
Audio
Jacek Kurski
Jacek KurskiFoto: Salon polityczny Trójki

- Nie budowalibyśmy swojej tożsamości na haśle, że trzeba wsadzać do więzienia ludzi odpowiedzialnych za procedurę [in vitro - przyp. red.], która ma przynieść rozwiązanie problemu - mówi Jacek Kurski. Podkreśla, że Solidarna Polska stoi na gruncie katolickiej nauki społecznej, która o tym nie wspomina. Jego zdaniem byłoby to zbyt okrutne. - Widać, że Jarosław Kaczyński tutaj się zagalopował - powiedział Kurski.

Na pytanie o mrożenie zarodków, odpowiada, że rozwiązanie przyniesie postęp technologii. Sam Kurski jest w stanie zgodzić się na tę procedurę pod warunkiem jednak, że nie będzie to prowadziło do "aborcji zarodków". - Jeżeli uda się sprawić, by jeden zarodek był implementowany i by tylko jego dotyczyła procedura, to w porządku. Na razie metoda powinna być zawieszona - oświadczył Kurski.

Jeśli chodzi o związki partnerskie, to zdaniem Kurskiego aktualny stan rzeczy jest zadowalający. Podkreślił on, że jakiekolwiek regulowanie tej sprawy wynosiłoby ją na niepotrzebny piedestał. - Tolerancja nie może oznaczać afirmacji ostentacji - dodał europoseł i przypominał, że obecne prawo reguluje te sprawy poprzez umowę cywilną. - Szczególnemu uświęceniu przez państwo związku partnerskiego jesteśmy przeciwni - powiedział Kurski. Podkreślił, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. 

Rozmawiała Beata Michniewicz.