X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tańszy gaz. "Nawet kilkaset złotych rocznie"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 08:29
Tyle na jego cenie mogą zaoszczędzić Polacy. Poinformował o tym w radiowej Trójce Mikołaj Budzanowski, minister Skarbu Państwa.
Audio
  • Mikołaj Budzanowski w Salonie politycznym Trójki
Mikołaj Budzanowski
Mikołaj BudzanowskiFoto: Polskie Radio

To efekt podpisania aneksu do kontraktu jamalskiego, który Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wynegocjowało z rosyjskim Gazpromem.

Minister Budzanowski przypomniał, że od nowego roku miała być podwyżka cen gazu ponad 10 procent. Ale po zamknięciu negocjacji nie tylko jej nie będzie, a będzie taniej. - Odczujemy dużą różnicę - powiedział.

Przyznał też,  że zgodził się na porozumienie tylko pod warunkiem, że cena gazu rosyjskiego będzie dużo niższa niż obecnie. - Z 575 dolarów za 1000 metrów sześciennych, jednej z najwyższych w UE, zbliży się do cen oferowanych na rynku niemieckim, znacząco poniżej 500 dolarów - powiedział Budzanowski. 

Drugim warunkiem było przeniesienie części obniżki na odbiorcę końcowego w Polsce. - Będzie odczuwalna dla tych, którzy ogrzewają mieszkania i domki jednorodzinne gazem. To będzie kilkaset złotych w skali roku - poinformował minister skarbu.

Nie zgodził się z argumentem, że wygranie sporu o gaz przed trybunałem arbitrażowym w Brukseli byłoby dla nas bardziej korzystne. Przypomniał, że na wyrok musielibyśmy jeszcze długo czekać, a wygrana nie byłaby większa niż wynegocjowana obniżka cen. - To największa w skali obniżka do lat, którą udało się wynegocjować odbiorcy w Europie od Gazpromu - podsumował Budzanowski.

Rozmawiała Beata Michniewicz

tj

Czytaj także

Obniżki będą, pytanie tylko jak duże

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 10:51
PGNiG zakończył spór z Gazpromem. Gaz z Rosji będzie tańszy. Im obniżki nastąpią później tym będą większe, mówi Tomasz Chmal z Instytutu Sobieskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosjanie oddadzą nam pieniądze za gaz

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 17:30
- Podpisanie aneksu do kontraktu jamalskiego przez PGNiG i Gazprom to trzy dobre wiadomości dla Polski – uważa minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski.
rozwiń zwiń