Błaszczak: międzynarodowa komisja śledcza nie ma sensu

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 08:56
- Nie ma sensu odwoływanie się do sił zewnętrznych, gdy władza jest jaka jest. Trzeba zmienić rząd - powiedział w radiowej Trójce szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.
Audio
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: PRSA

Tak skomentował wniosek Solidarnej Polski o powołanie międzynarodowej komisji śledczej ws. katastrofy smoleńskiej. Ma być złożony jeszcze w tym tygodniu w Sejmie.

Błaszczak uważa, że nie ma on szansy poparcia. - Dlatego, że większość ma PO-PSL, które są przeciwne tej inicjatywie - powiedział. Przypomniał, że PiS wnioskował o powołanie takiej komisji już w ubiegłej kadencji. I został on "utopiony" w sejmowej komisji sprawiedliwości na czele z posłem Andrzejem Czumą.

Błaszczak nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy mimo to PiS poprze wniosek SP. Jednak jego zdaniem taka komisja nie może powstać wbrew rządowi i władzy. - Jeżeli rząd jest przeciwny powstaniu takiej komisji, to nie ma sensu - powiedział Błaszczak.

Jego zdaniem sposobem na rozwiązanie tej sytuacji jest zmiana rządu na taki, który zaangażowałby się w wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Rząd musi tego chcieć. A większość parlamentarna tego nie chce. Donald Tusk też tego nie chce - podkreślił Błaszczak.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

tj

Zobacz serwis specjalny: SMOLEŃSK 2010>>>

Czytaj także

SP chce międzynarodowej komisji ws. Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2012 11:10
Szef ugrupowania chce, by wniosek w tej sprawie zaopiniowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego. Zbigniew Ziobro udał się dziś na posiedzenie tego gremium.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekshumacje ofiar Smoleńska. Trumny są już w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 12:29
Nad ranem w Warszawie odbyły się ekshumacje dwóch osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że chodzi o duchownych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wotum nieufności? PiS zdradza swoje plany

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 17:08
PiS odkłada wniosek o wotum nieufności na przyszły rok. Mariusz Błaszczak powiedział, że PiS złoży wniosek prawdopodobnie w styczniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dwa kolejne wnioski o ekshumacje ofiar Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 23:50
Wnioski o ekshumacje złożyły do prokuratury wojskowej rodziny ofiar - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem kapitan Marcin Maksjan. Nie poinformował kogo dotyczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: badamy zagrożenia na wniosek Ziobry

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 06:40
Bronisław Komorowski oświadczył, że nie ma sygnałów świadczących o "celowym działaniu czynnika zewnętrznego" w kontekście katastrofy smoleńskiej.
rozwiń zwiń