Waszczykowski: sprawne państwo może być opresyjne

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 09:10
- To państwo oparte na przejrzystym prawie, które ma sprawny system urzędniczy - wyjaśnia w radiowej Trójce poseł PiS Witold Waszczykowski.
Audio
  • Witold Waszczykowski w Salonie politycznym Trójki
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: PRSA

PiS organizuje w poniedziałek kolejną debatę z cyklu "Alternatywa". Będzie dotyczyła właśnie sprawnego państwa.

Zdaniem Waszczykowskiego sprawne państwo może też być opresyjne. Uważa jednak, że między mity i bajki można włożyć opowieści o opresyjności IV RP. Przypomina, że komisje ds. Barbary Blidy oraz  nacisków i przecieków do niczego nie doszły.

- Barabara Blida nie została zastrzelona przez polityka PiS, tylko popełniła samobójstwo i tego nikt nie kwestionuje - powiedział Waszczykowski. 

Waszczykowski potwierdził, że w debacie wezmą udział głównie przyjaciele koncepcji sprawnego państwa kandydata PiS na premiera prof. Piotra Glińskiego. W pierwszej części będą to naukowcy, a później mają dołączyć politycy.

Ostatecznej listy osób zaproszonych jednak nie zna. - Zaproszenie idzie bardzo szeroko. Natomiast korzysta z niego jak wiemy około połowy ludzi - powiedział Waszczykowski. 

Rozmawiała Beata Michniewicz

tj

Czytaj także

Debata PiS. Tym razem o rządzeniu Polską

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 06:23
Tematem kolejnej debaty z cyklu "Alternatywa" będzie sprawne rządzenie. Jej organizatorem i pomysłodawcą jest profesor Piotr Gliński - kandydat PiS na premiera rządu technicznego.
rozwiń zwiń