"Konfrontacja Macierewicza z Millerem? Tak, ale..."

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2012 09:02
Artur Dębski, wiceprzewodniczący Ruchu Palikota, twierdzi, że spotkanie dwóch komisji Millera i Macierewicza powinno się odbyć, ale poza kamerami.
Audio
Wrak TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku
Wrak TU-154, który rozbił się pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 rokuFoto: Włodzmierz Pac, Polskie Radio

Zobacz serwis specjalny - Smoleńsk 2010>>>

Szef zespołu parlamentarnego PiS do zbadania katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz wezwał do konfrontacji zeznań członków jego komisji z komisją Jerzego Millera. Zdaniem posła Dębskiego, który był gościem radiowej Trójki, takie spotkanie powinno się odbyć bez kamer. W jego opinii, w innym przypadku widzowie będą świadkami "popisów", a nie merytorycznej dyskusji. Poseł Dębski wyraził opinię, że kwestia katastrofy smoleńskiej nie powinna już być częścią dyskusji politycznej.

Artur Dębski zapowiedział też, że jego partia poprze wniosek PiS o wotum nieufności dla ministra zdrowia. Poseł Ruchu Palikota wyjaśniał, że minister ma na swoim koncie wiele błędów, w tym ustawę refundacyjną czy wypowiedź na temat głodującego posła Ruchu, Artura Bramory. Bartosz Arłukowicz stwierdził w radiowej Jedynce, że protest głodowy Bramorego ma podłoże polityczne. Artur Dębski dodał, że wniosek o odwołanie ministra zostanie poparty, mimo że zgłasza go PiS.

Inaczej ma być z wnioskiem tej partii o konstruktywne wotum nieufności dla rządu. Poseł Dębski zapowiedział, że jego partia nie poprze kandydata PiS na premiera rządu technicznego. W opinii polityka Ruchu Palikota, Piotr Gliński realizowałby politykę prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

***

Katastrofa polskiego samolotu wojskowego w Smoleńsku miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku. Zginęło w niej 96 osób m.in.: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

mr

Czytaj także

Macierewicz: był trotyl na wraku samolotu prezydenckiego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 14:20
Szef sejmowej komisji ds. katastrofy smoleńskiej nie chciał podać szczegółów, powiedział tylko, że jest to wiedza niezależna od redakcji "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruch Palikota chce komisji ws. katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 15:02
Rzecznik partii Andrzej Rozenek zaznaczył, że na razie nie wiadomo, czy miałaby być to komisja składająca się z niezależnych ekspertów, czy powołana na wniosek prokuratury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Macierewicz: chcą mnie wyeliminować z polityki

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 06:15
Poseł Antoni Macierewicz w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" stwierdził, że jest zaniepokojony kondycją Sejmu, który zdecydował o uchyleniu mu immunitetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wznowią śledztwo dot. nadzoru nad BOR ws. Smoleńska?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 14:16
Sąd uchylił decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa domniemanego niedopełnienia obowiązków i niewłaściwego nadzoru nad BOR w 2010 r. przez ówczesnego szefa MSWiA Jerzego Millera.
rozwiń zwiń