"Premier miał użyć gorącej linii, spectelefonu?"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 08:55
Członkowie komisji do spraw służb specjalnych skrytykowali premiera za nieskonsultowanie decyzji o przyjęciu dymisji szefa ABW ze speckomisją.
Audio
  • Elżbieta Radziszewska w Salonie politycznym Trójki 4 stycznia 2013
Elżbieta Radziszewska
Elżbieta RadziszewskaFoto: Polskie Radio

Jak podkreśla gość "Salonu politycznego Trójki" członek komisji do spraw służb specjalnych Elżbieta Radziszewska z PO Donald Tusk postąpił zgodnie z prawem. - Sprawą komisji nie jest wchodzenie w buty rządu. Komisja nie jest kolegium rządowym - ocenia Radziszewska. Zdaniem gościa Trójki pewnie członkowie speckomisji chcieliby, by premier zadzwonił do nich korzystając z "gorącej linii, spectelefonu" zaraz po tym jak Krzysztof Bondaryk poinformował go o swojej decyzji, ale "bez przesady".
W opinii Radziszewskiej Bondaryk był dobrym szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podkreśla, że jej jest osobiście "szkoda", że podał się do dymisji. Bondaryk - jak poinformował premier - jako powód swojego odejścia podał, że nie zgadza się z planowanymi w ABW reformami. Zdaniem gościa "Salonu politycznego Trójki" dobrze, że zaczynamy dyskusję na temat służb specjalnych. W jej ocenie należy dyskutować o tym, jakie działania podjąć, by przystosować działalność służb do zmieniającej się rzeczywistości. - Nikt nie mówi o rozmontowywaniu działalności służb. Nikt nie chce likwidować ABW - podkreśla.
Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

Dymisja szefa ABW. "W związku z reformą służby"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 07:21
- Szef rządu od wielu miesięcy mówił o koncepcji przebudowy służby i myślę, że to jest jeden z elementów - powiedział w radiowej Jedynce Jan Krzysztof Bielecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Donald Tusk złamał prawo odwołując szefa ABW"

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 12:51
Skandalem nazywa Marek Opioła z PiS dymisję szefa ABW Krzysztofa Bondaryka. - Uważamy, że odbyła się ze złamaniem prawa, art. 14 ustawy o ABW i Agencji Wywiadu - powiedział w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: Bondaryk miał inną wizję ABW

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 14:17
Premier Donald Tusk potwierdził, że rezygnacja szef ABW Krzysztofa Bondaryka miała związek z planowaną reformą służb specjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dymisja Bondaryka to okazja do rozmowy o reformie służb"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2013 06:52
W piątek o kulisach dymisji szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka będą rozmawiać posłowie komisji do spraw służb specjalnych.
rozwiń zwiń