Steinhoff: trzymam kciuki za LOT

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 08:50
- Byłoby dobrze, gdyby LOT został uratowany pod warunkiem jednak, że sanacja sytuacji w LOT-cie da trwałe efekty ekonomiczne - uważa Janusz Steinhoff, były minister gospodarki.
Audio
Janusz Steinhoff
Janusz SteinhoffFoto: Polskie Radio

Jak mówił gość Salonu politycznego Trójki nie można tolerować sytuacji w której LOT wyciągałby rękę po pieniądze publiczne. - Trzymam kciuki za LOT, mam nadzieje, że stanie na nogi, jednak nie można ratować firmy za wszelką cenę - dodał.

Według Steinhoffa LOT czeka teraz istotny z punktu widzenia jego dalszego funkcjonowania okres głębokiej restrukturyzacji oraz redukcji kosztów.

Pod koniec grudnia Ministerstwo Skarbu przelało na konto LOT - u 400 milionów złotych pierwszej transzy pomocy. Dzięki niej LOT spłacił już swoje długi wobec dostawców: paliwa, cateringu i obsługi naziemnej, także pracownicy dostają swoje pensje na czas.

W sumie LOT wyciągnął rękę po miliard złotych z państwowej puli pieniędzy. Przez kłopoty finansowe spółki stanowisko stracił prezes LOT-u Marcin Piróg.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

to

Czytaj także

"Polski rząd nie powinien narażać pieniędzy podatników"

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 13:29
Zdaniem ekonomisty Andrzeja Sadowskiego Ministerstwo Skarbu nie powinno inwestować w LOT bez zgody Komisji Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piechociński: będą dojrzałe rozwiązania ws. LOT

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 15:58
W ciągu najbliższych dni zbierze się specjalny sztab ludzi by pomóc LOT-owi zażegnać problemy - poinformował wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński.
rozwiń zwiń