Schetyna: z Brukseli wrócimy z tarczą i 300 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 08:32
- Jestem przekonany, że to będzie dobry wyjazd i dobry szczyt dla nas - mówi wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.
Audio
Grzegorz Schetyna
Grzegorz SchetynaFoto: Polskie Radio

W czwartek w Brukseli rozpoczyna się szczyt UE poświęcony budżetowi na lata 2014-2020. Ze wstępnych wyliczeń wynika, że Polska ma dostać z unijnej polityki spójności, wspierającej biedne regiony i wyrównującej różnice w rozwoju Unii 72,5 mld euro, czyli ok. 300 mld zł.
Gość "Salonu politycznego Trójki" wiceprzewodniczący PO Grzegorz Schetyna uważa, że polska delegacja wróci z unijnego szczytu z tarczą i obiecanymi 300 mld zł. - Jestem przekonany, że to będzie dobry wyjazd i dobry szczyt dla nas. Takie przesłuchy, które mamy z Brukseli, są dla nas więcej niż optymistyczne - podkreśla.
Schetyna zaznacza, że oczywiście szczyt będzie trudny, będzie walka, negocjacje będą twarde, ale jest przekonany, że "wszystko dobrze się skończy". - Najważniejsze są liczby i o to będziemy walczyć. O te zapowiedziane 300 mld zł - mówi.
Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

Przed szczytem UE. "To dopiero półfinał"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2013 18:50
Polscy europosłowie uważają, że ewentualny kompromis ws. unijnego budżetu może nie zostać zaakceptowany przez Parlament Europejski. Goście debaty w radiowej Jedynce rozmawiali o zbliżającym się szczycie w Brukseli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie zgoda nad budżetem?”Nowa propozycja Rompuya”

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 09:00
W Brukseli rozpoczyna się dwudniowy szczyt, na którym europejscy przywódcy spróbują porozumieć się ws. budżetu Wspólnoty na lata 2014-2020.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Cięcie budżetu UE to hipokryzja, schizofrenia"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2013 07:45
Tnąc unijny budżet, strzelamy sobie w stopę. Dwa przesłania, inwestycje we wzrost i obcinanie inwestycji w budżecie UE są sprzeczne – mówiła europosłanka Danuta Hübner. Ma nadzieję, że budżet uda się mimo wszystko uchwalić.
rozwiń zwiń