X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Likwidacja OFE? "Prezydent uważa, że to wyraźne cofnięcie"

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2013 08:48
Irena Wóycicka z Kancelarii Prezydenta powiedziała w radiowej Trójce, że prezydent Bronisław Komorowski jest przeciwny likwidacji OFE.
Audio
  • Irena Wóycicka o Otwartych Funduszach Emerytalnych (Salon polityczny Trójki/Trójka)
Irena Wóycicka
Irena Wóycicka Foto: PRSA

Irena Wóycicka podkreśliła w "Salonie politycznym Trójki", że prezydent Bronisław Komorowski jest zdania, że wprowadzenie wielofilarowego systemu emerytalnego w Polsce, również z udziałem tej części kapitałowej, jest bardzo słuszne, bardzo nowoczesne i wszelkie istotne zmiany w tej dziedzinie byłyby niewątpliwym regresem. Z drugiej strony - zaznaczyła gość Trójki - jest też otwarty i chce posłuchać wszystkich argumentów tych, którzy chcieliby dotychczasowy system.

- Niepotrzebnie straszy się Polaków, że coś się stanie z ich pieniędzmi. Jeśli będzie potrzebna debata na ten temat to na pewno ją przeprowadzimy - zapewniła ekonomistka.

Wóycicka wytłumaczyła, że dla prezydenta likwidacja OFE to wyraźne cofnięcie, wyraźny regres. Według niej, Bronisław Komorowski chciałby uzyskać uzasadnienia od rządu, dlaczego taka decyzja ma mieć miejsce.

- Nikt w tej chwili nie mówi poważnie o likwidacji OFE. To cały czas jest bańka mydlana - wyjaśniła Wóycicka.

Fiasko konsultacji prezydenta w sprawie matek I kwartału

Konsultacje prezydenta z rządem w sprawie "matek pierwszego kwartału" nic nie dały. Bronisław Komorowski wstawił się za rodzicami dzieci urodzonych w tym roku, ale nieobjętymi wydłużonym urlopem rodzicielskim. Nowe przywileje będą dotyczyć rodziców dzieci urodzonych po 17 marca.

Prezydencka minister mówiła w radiowej Trójce, że skokowe wydłużenie urlopu rodzicielskiego z 24 do 52 tygodni mogą rodzić poczucie krzywdy wśród nieobjętych nowymi przepisami.

Wóycicka dodała, że prezydent zrobił w tej sprawie wszystko co możliwe. Dodała, że najlepszym rozwiązaniem byłoby stopniowe wprowadzenie nowych udogodnień dla rodziców.

Minister wskazała, że tańszym rozwiązaniem dla budżetu państwa byłoby przyjęcie prorodzicielskich zmian podatkowych autorstwa prezydenckich ekspertów.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

mr

Zobacz więcej na temat: emerytura Irena Wóycicka OFE

Czytaj także

Komorowski: jak ktoś ma wizję to powinien iść do lekarza

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 09:29
Prezydent Bronisław Komorowski cytując jednego z kanclerzy Niemiec odpowiedział tak na propozycję dyskusji o wizjach przyszłości ze strony "Dziennika Gazety Prawnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"OFE nie mogą wypłacać emerytur dożywotnich"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2013 13:11
Minęło 13 lat, od kiedy ruszył system. Od 13 lat wiadomo, że powinny istnieć formy wypłaty z OFE. I ich nie ma – mówił w Jedynce Marek Wilhelmi (Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rostowski chce pokazać kieszenie szefów OFE

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 06:53
Ministerstwo Finansów chce jawności i obowiązku składania oświadczeń majątkowych przez członków zarządów i rad nadzorczych powszechnych towarzystw emerytalnych zarządzających OFE.
rozwiń zwiń