Pitera: to poważne ostrzeżenie dla władz regionalnych PO

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 09:12
Julia Pitera odniosła się w ten sposób w Trójce do ostatnich wydarzeń na Śląsku. W wyborach uzupełniających do Senatu w Rybniku wygrał kandydat PiS, a Ruch Autonomii Ślaska ogłosił, że wycofuje się ze współpracy z PO we władzach wojewódzkich.
Audio
  • Julia Pitera o ostatnich niepowodzenia PO w regionie (Salon polityczny Trójki/Trójka)
Julia Pitera
Julia PiteraFoto: PR

- To jest bardzo poważny sygnał pod adresem władz regionu śląskiego, żeby może w jakiś sposób zmienić zasady zarządzania. Za tego typu wybory odpowiadają nie władze krajowe partii politycznej, ale jednak władze regionalne - mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Julia Pitera.

Posłanka PO nie zgodziła się również z zarzutem, że nikt z władz krajowych partii nie brał udziału w kampanii wyborczej jej kandydata w Rybniku. - Słyszałam, że takie są oczekiwania, że premier powinien tam pojechać. Myślę, że krytyka premiera, gdyby zaangażował się w regionalną kampanię w wyborach uzupełniających, byłaby tak dominująca, ze raczej przysporzyłoby to złej atmosfery tym wyborom - stwierdziła Julia Pitera.

W czasie audycji poruszono także temat ultimatum grupy samorządowców z Warszawy wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz, w którym domagają się cofnięcia podwyżek biletów w komunikacji miejskiej, obniżenia opłat za wywóz śmieci i większych pieniędzy na oświatę. W przeciwnym razie grożą referendum w sprawie odwołania obecnej prezydent stolicy.

- To szalony populizm. Oczywiście, bilety komunikacji miejskiej, te jednostkowe nie są tanie. Ma to jednak w jakiś sposób zachęcić ludzi do kupowania biletów miesięcznych, które są tańsze. Co do planów odebrania ulg doktorantom czy studentom zagranicznym... Rzecz polega na tym, że budżet na komunikację miejską jest olbrzymi, w Warszawie jest najwięcej studentów. Przez to, że tak duża grupa ma ulgowe bilety potrzebne są dodatkowe pieniądze z budżetu Warszawy. Stu procentowymi biletami dopłacają również ci, którzy nie mają ulg - tłumaczyła Julia Pitera.

Posłuchaj całej rozmowy Marcina Zaborskiego i jego gościa.

pg

Czytaj także

Zarząd PO zajmie się porażką w wyborach do Senatu w Rybniku

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 11:14
Rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że wygrana Bolesława Piechy z PiS w wyborach uzupełniających do Senatu jest niedobrą wiadomością dla jego partii. - Bardzo nas to martwi - przyznał i dodał, że kandydat PiS jest popularną i medialną postacią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Burza po słowach Gowina. "Powinien zawiadomić służby"

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 23:58
Wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska skomentowała słowa ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina dotyczące eksperymentów na embrionach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef Ruchu Autonomii Śląska zrezygnował z koalicji z PO?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 16:01
Jerzy Gorzelik, zrezygnował ze stanowiska członka zarządu województwa Śląskiego. Może to oznaczać rozpad koalicji PO-PSL-RAŚ
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porażka Platformy w Rybniku. "Drożdże polityczne są po stronie PiS"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 09:38
Po stronie Platformy Obywatelskiej jest za duży łańcuch problemów, by ta partia mogła być liderem opinii - stwierdził w radiowej Trójce Paweł Wroński, dziennikarz "Gazety Wyborczej".
rozwiń zwiń