Sikorski szefem dyplomacji UE? "To spekulacje"

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2013 09:02
Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych powiedział, że nie zabiega o stanowisko szefa unijnej dyplomacji.
Audio
  • Radosław Sikorski, szef MSZ o Unii Europejskiej i wraku Tu-154M, (Salon polityczny Trójki)
Radosław Sikorski, szef MSZ
Radosław Sikorski, szef MSZ Foto: Polskie Radio

- To są spekulacje, które uważam za szkodliwe, bo na rok przed decyzjami mogą tylko spalić hipotetycznego kandydata - dodał gość Salonu politycznego Trójki.

Szef MSZ powiedział, że proces naszego awansowania w strukturach unijnych trwa. - Zabiegamy o stanowiska w różnych instytucjach jednak najwyższe stanowisko będą wypadkową wielu czynników przede wszystkim wyborów do PE - zauważył.

Sikorski odniósł się także do spekulacji dotyczących Donalda Tusk według, których polski premier jest jednym z faworytów na nowego szefa KE. - Powinniśmy być dumni, że o Polakach mówi się, jako o poważnych kandydatach na unijne stanowiska, to świadczy o naszej rosnącej roli - powiedział.

Wrak tupolewa nadal w Rosji

- Rosja nie wypełnia tego, co mogłaby zrobić. Wedle prawa rosyjskiego można zwrócić dowody przed zakończeniem postępowania. Dlaczego Rosja tego nie robi jest dla mnie pewną tajemnicą - powiedział szef MSZ odnosząc się do sprawy zwrotu wraku Tu-154 M.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

to

Czytaj także

Tusk przywódcą UE? Europa według Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 15:01
Połączenie stanowisk szefa Komisji Europejskiej, szefa Rady Europejskiej oraz przewodniczącego eurogrupy - to jeden z pomysłów Radosława Sikorskiego na reformę UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk i Sikorski wśród 500 najpotężniejszych ludzi świata

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 09:49
Na liście 500 najpotężniejszych ludzi na świecie, opublikowanej przez amerykański magazyn "Foreign Policy", jest dwóch Polaków - premier Donald Tusk i szef MSZ Radosław Sikorski.
rozwiń zwiń