Nowak: czy oddamy władzę w ręce ludzi szalonych?

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 09:05
Minister transportu Sławomir Nowak powiedział, że PO idzie na wojnę o swoją wiarygodność. - Sfinalizuje się ona w 2015 roku w postaci wyborów - podkreślił w radiowej Trójce.
Audio
  • Minister transportu Sławomir Nowak o PO i PiS (Salon polityczny Trójki)
Minister transportu Sławomir Nowak
Minister transportu Sławomir Nowak Foto: PR

Jak zaznaczył w audycji "Salon polityczny Trójki" minister transportu Sławomir Nowak, to wojna o przyszłość Polski, o to, czy "oddamy władzę w ręce ludzi szalonych, owładniętych zamachem smoleńskim".
Minister powiedział, że "nie straszy PiS-em, ale namawia do chłodnej refleksji". Zdaniem Nowaka "współczynnik rozsądku" w Prawie i Sprawiedliwości jest "niższy niż średnia w parlamencie". Jako przykład wymienił wypowiedzi Antoniego Macierewicza, Jarosława Kaczyńskiego i ostatni komentarz Krystyny Pawłowicz dotyczący "Marszu szmat".
- Ten komentarz był skandaliczny, potwierdza moją tezę - ta partia jest nieodpowiedzialna i nie można jej powierzyć władzy w Polsce w żadnym wariancie. Mówię to także jako politolog - podkreślił. Dodał, że gdyby któryś z polityków Platformy Obywatelskiej powiedział coś takiego jak Pawłowicz, na pewno zostałby wyrzucony z formacji.
Zapytany o sytuację w PO, Nowak powiedział, że należy "uporządkować wewnętrzne sprawy w partii, by nie było rozedrgania". Podkreślił, że potrzebne jest porozumienie ponieważ Platformę czeka trudne dwa i pół roku. W tym czasie odbędą się wybory europejskie, samorządowe, prezydenckie i parlamentarne.
Poproszony o komentarz do konfliktu Tusk-Schetyna-Gowin, powiedział, że "premier nie wypowiada wojny swoim ludziom". Jego zdaniem Grzegorz Schetyna i Jarosław Gowin powinni skuteczniej zaangażować się w tonowanie nastrojów wewnątrz partii. - Od Schetyny, od Gowina, ale także od siebie i od innych polityków PO oczekuję wewnętrznej lojalności, dyscypliny i 200-procentowego wsparcia dla premiera i jego polityki w tym trudnym czasie - zaznaczył.

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

Śledczy zajmą się Nowakiem. Tusk nie komentuje

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 15:03
Donald Tusk na razie nie komentuje informacji o wszczęciu śledztwa w sprawie fałszywego oświadczenia majątkowego ministra transportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowak zadowolony, że wszczęto przeciw niemu śledztwo

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2013 16:17
Minister transportu liczy na to, że prokuratura ostatecznie oczyści go z - jak twierdzi - kłamliwych i insynuujących zarzutów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bogdan Zdrojewski o sprawie ministra Nowaka: marginalna

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2013 07:20
Zdaniem gościa radiowej Jedynki ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego możliwość złożenia fałszywego oświadczenia majątkowego przez ministra transportu Sławomira Nowaka urosła w przekazach medialnych do rozmiarów gigantycznych.
rozwiń zwiń