X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kudrycka: szkoda, że sama nie napisałam ustawy

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 09:04
Prof. Barbara Kudrycka, minister nauki deklaruje gotowość do rozmów z rektorami uczelni wyższych i nie traktuje jako wotum nieufności ich zapowiedzi dotyczących wprowadzenia zmian w ustawie o szkolnictwie wyższym.
Audio
  • Barbara Kudrycka, minister nauki o deregulacji w szkolnictwie wyższym (Salon polityczny Trójki)
Barbara Kudrycka, minister nauki
Barbara Kudrycka, minister naukiFoto: Polskie Radio

We wtorek na posiedzeniu senackiej komisji nauki przedstawiciele środowisk akademickich mówili o potrzebnie lepszego prawa i zmian w finansowaniu uczelni. Na koniec października zapowiedzieli wypracowanie swoich propozycji zmian w ustawie o szkolnictwie wyższym.

Minister nauki, gość Salonu politycznego Trójki żałuje, że sama nie stworzyła nowej ustawy o szkolnictwie wyższym. Barbara Kudrycka zaznaczyła, że obowiązująca ustawa z 2005 roku jest dziełem środowiska akademickiego. W ocenie Barbary Kudryckiej, jej resort powinien wcześniej podjąć działania deregulacyjne.

Barbara Kudrycka oświadczyła, że jeśli Senat przedstawi swoją inicjatywę w sprawie zmian w ustawie, to ministerstwo jest gotowe do rozmów. Szefowa resortu nauki przypomniała również, że przyjęty przez rząd projekt nowelizacji ustawy zawiera wiele poprawek proponowanych przez środowiska akademickie. W ocenie Barbary Kudryckiej, nie można wprowadzać uznaniowości do ustawy o szkolnictwie wyższym, musi ona zakładać pewną standaryzację.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

to

Zobacz więcej na temat: Barbara Kudrycka NAUKA

Czytaj także

Pomysł na szkolnictwo? Minister zdradza plan

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 14:30
Powołanie spółki Innowacje Polskie SA oraz pełne upublicznienie wyników badań naukowych - to najważniejsze elementy programu ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barbara Kudrycka: 1 procent na naukę być może już w 2014

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2013 09:14
Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego powiedziała, że zależy jej na tym, aby odpis podatkowy na naukę można było dokonywać już w 2014 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kudrycka: uczelnie dostaną pieniądze dla naukowców

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 09:55
Uczelnie na podwyżki otrzymają 907 mln złotych, a w ciągu trzech lat będą to prawie 3 mld złotych - zapowiedziała w TVN 24 minister nauki Barbara Kudrycka.
rozwiń zwiń