X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Schetyna przeciwny ukaraniu Gowina, Godsona i Żalka

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2013 11:26
- Twarde dyscyplinarne decyzje są zawsze ze szkodą dla wspólnoty - mówi poseł PO Grzegorz Schetyna.
Audio
  • Grzegorz Schetyna o posłach, którzy wstrzymali się od głosu w głosowaniu nad projektem nowelizacji ustawy o finansach publicznych (Salon polityczny Trójki)
Grzegorz Schetyna w studiu radiowej Trójki
Grzegorz Schetyna w studiu radiowej TrójkiFoto: Wojciech Kusiński/PR

W środę Sejm zdecydował, że będzie dalej pracować nad projektem nowelizacji ustawy o finansach publicznych dotyczącym zawieszenia pierwszego progu ostrożnościowego. Jednak w głosowaniu nad wnioskiem SLD i SP o odrzucenie projektu po pierwszym czytaniu trzech posłów PO - Jarosław Gowin, John Godson i Jacek Żalek - wstrzymało się od głosu. Szef klubu Platformy Rafał Grupiński zapowiedział, że posłów czekają kary dyscyplinarnie.

Jak tłumaczy gość "Salonu politycznego Trójki" poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, by zachować integralność, tak duży klub jak PO musi w sposób racjonalny dyscyplinować zachowania poselskie. - Musi być dyscyplina, trzeba ją potwierdzać i egzekwować - podkreśla.
Jego zdaniem karanie posłów powinno być jednak "ostatecznością". - Zawieszenie, wyrzucenie, ukaranie posła czy senatora jest czymś ostatecznym. Taka możliwość istnieje, ale mam nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby - mówi gość Beaty Michniewicz.
Schetyna zaznacza, że ma nadzieję, że z całej tej sytuacji posłowie Gowin, Godson i Żalek wyciągnęli wnioski, że dało to im do myślenia, "i że teraz będziemy głosowali razem, bo to jest bardzo ważne dla całej Platformy".
Poseł PO nie ma wrażenia, że wszyscy w klubie chcą się pozbyć Jarosława Gowina. - Dla mnie to jest medialny szum, on jest kandydatem na szefa Platformy - ocenia. Dodaje jednak, że chciałby, by rywalizacja między Gowinem a Donaldem Tuskiem wzmacniała partię, a nie ją osłabiała. - Trzeba pilnować klasy, dobrego stylu i dobrych relacji - podkreśla.
Gość radiowej Trójki nie ma też pretensji do byłego ministra sprawiedliwości, że tak często odwołuje się do programu PO z czasów założycielskich. Podkreśla jednak, że premier ma prawo oceniać zachowanie Gowina jako szkodliwe dla ugrupowania. - Teraz jest sprawdzian zachowań, odpowiedzialności, platformianego patriotyzmu. Mam nadzieję, że obaj zdadzą go pozytywnie - mówi Schetyna.

Wysłuchaj całej audycji!
Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

Gowin, Godson i Żalek zagrali na nosie Tuskowi

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 16:15
- To jawny bunt - powiedziała rzeczniczka dyscypliny klubowej Platformy Obywatelskiej Iwona Śledzińska-Katarasińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin, Godson i Żalek zostaną ukarani za niesubordynację w PO

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 02:30
Za złamanie dyscypliny klubowej Jarosław Gowin, John Godson i Jacek Żalek muszą spodziewać się kary. Na razie Platforma Obywatelska nie precyzuje, jakie będą sankcje za niesubordynację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gowin, Godson i Żalek zostaną ukarani przez PO

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 10:32
Rafał Grupiński zapowiedział, że posłów, którzy w głosowaniu ws. projektu nowelizacji ustawy o finansach publicznych wstrzymali się od głosu, czekają kary dyscyplinarnie. Otrzymają je również parlamentarzyści PO nieobecni podczas głosowania.
rozwiń zwiń