Neumann: będą dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2013 09:14
Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia, poseł PO powiedział, że dziura w budżecie NFZ zmniejszyła się i aktualnie wynosi około 200 mln złotych.
Audio
  • Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia o NFZ, naprotechnologii i wyborach w PO (Salon polityczny Trójki)
Sławomir Neumann
Sławomir NeumannFoto: Salon polityczny Trójki

Po pierwszych 4 miesiącach tego roku była szacowana na 400 mln zł. - Maj, czerwiec były lepszymi miesiącami. Nie będziemy ograniczać świadczeń zdrowotnych - dodał gość "Salonu politycznego Trójki".

Publiczna służba zdrowia chce przejąć część pieniędzy, obecnie trafiających do prywatnych klinik i gabinetów. Sławomir Neumann powiedział, że niezależnie od wysokości dziury w NFZ dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne będą wprowadzane. - Chcielibyśmy, żeby prywatne składki na ochronę zdrowia były opisane prawnie i aby mogły z tego strumienia skorzystać jednostki publiczne - dodał. Neumann zazanaczył, że nie ma to nic wspólnego z ewentualnym brakiem środków w NFZ, bo środki zgromadzone na rezerwach w NFZ na pewno zabezpieczą wszystkie kontrakty podpisane w tym roku - podkreślił.

Wiceminister zdrowia powiedział, że prace nad dodatkowymi ubezpieczeniami, obejmującymi usługi w publicznych placówkach, mogą zakończyć się pod koniec roku. Nowe regulacje mogą wejść w życie w 2015 roku.

Neumann mówił w Trójce także o naprotechnologii, jednej z metod leczenia niepłodności oraz kampanii kandydatów na szefa PO.

Rozmawiał Marcin Zaborski.

to

Czytaj także

Szpitale dostaną więcej pieniędzy od NFZ

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 08:39
Specjalistyczne poradnie przyszpitalne przyjmą więcej pacjentów. NFZ będzie preferował je przy kontraktach - donosi "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

PiS krytykuje plan finansowy NFZ. "Będzie pełne upokorzenie pacjentów"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2013 13:32
Według posłów PiS NFZ zamierza zmniejszyć wydatki na leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną i chemioterapię.
rozwiń zwiń