Grupiński: Godson trzymał w teczce rezygnację od roku

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2013 09:04
Nie naciskałem na Johna Godsona - tak Rafał Grupiński, szef klubo PO odniósł się do rezygnacji posła z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej.
Audio
  • Rafał Grupiński, szef klubu PO o Johnie Godsonie (Salon polityczny Trójki)
Rafał Grupiński
Rafał GrupińskiFoto: Polskie Radio

- Chodził ze swoją rezygnacją w teczce od roku mówiąc, że jak będzie poddawany presji w sprawach światopoglądowych to opuści partię. To przypadek polityka, który wybiera własną drogę, opuszcza klub, ale nie ma zamiaru złożyć mandatu - zauważył gość "Salonu politycznego Trójki”.
Według szefa klubu PO przewaga koalicji rządowej w Sejmie jest niezagrożona. - Współpracujemy z kilkoma posłami niezrzeszonymi od dłuższego czasu. Nie zawsze jest to współpraca stuprocentowa, ale jak dotąd nie mieliśmy problemu z większością - powiedział.
Grupiński uważa, że posłowie Jarosław Gowin i Jacek Żalek powinni zostać ukarani za złamanie dyscypliny podczas głosowania ws. ustawy o finansach publicznych.
Szef klubu PO nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy popiera wyrzucenie z partii Jarosława Gowina. - Zbyt długie tolerowanie pewnych postaw nie jest właściwe i czasami trzeba coś przeciąć. Moje zdanie jest krytyczne, jeśli chodzi o zachowanie Gowina, ale jego ewentualne  wyrzucenie będzie efektem dyskusji - podkreślił.
Rozmawiała Beata Michniewicz.
to

Czytaj także

Kim: Gowin zdaje sobie sprawę, że jest potrzebny PO

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2013 09:55
- Wie, że nie można go wyrzucić - ocenia dziennikarka tygodnika "Newsweek" Renata Kim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

John Godson odchodzi z PO. "Dysonans i naciski"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 15:23
Konserwatywny poseł John Godson złożył rezygnację z członkostwa w klubie Platformy Obywatelskiej. Jeszcze dziś ma zrezygnować z członkostwa z partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Godson odchodzi z PO. "W niektórych sytuacjach wesprze nasz klub"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2013 23:59
Tak wiceszefowa klubu PO Małgorzata Kidawa-Błońska komentuje decyzję Johna Godsona o odejściu z klubu PO. Poseł zamierza też zrezygnować z członkostwa w partii.
rozwiń zwiń