Biernat: brudy powinniśmy prać we własnej pralni

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 08:49
Andrzej Biernat, poseł PO zapowiedział, że Platforma Obywatelska przyjmie pod koniec listopada statut, który uniemożliwi "pompowanie kół" w regionach.
Audio
  • Andrzej Biernat, poseł PO o zjawisku "pompowania kół" (Salon polityczny Trójki)
Andrzej Biernat, poseł PO
Andrzej Biernat, poseł POFoto: Polskie Radio

Chodzi o ukrócenie przypadków dopisywania nowych członków tuż przed wyborami władz regionalnych w celu zmiany układu sił. - Będą tam m.in zapisy zobowiązujące do osobistego wpłacania składek członkowskich - dodał gość "Salonu politycznego Trójki".

Poseł odniósł się do listu swojej koleżanki poseł Bożeny Sławiak, która oskarżyła działaczy lubuskiej Platformy o to, że przekupywali partyjnych kolegów działkami należącymi do Agencji Nieruchomości Rolnych. Według parlamentarzystki chcieli zapewnić sobie w ten sposób głosy potrzebne do zwycięstwa w wyborach regionalnych w PO. Posłanka napisała w tej sprawie list do premiera Donalda Tuska.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

- Jestem zwolennikiem prania brudów we własnym gronie i we własnej pralni, a nie wywlekania ich na forum publicznie. W takich sytuacjach warto rozmawiać między sobą, a jeżeli sami nie potrafimy się porozumieć, to warto poszukać rozjemcy, ale wewnątrz, a nie na zewnątrz - powiedział poseł.

Według Biernata, jeżeli sytuacja opisywana przez poseł Sławiak miała miejsce, to jej pierwszym obowiązkiem powinno być zgłoszenie takiego faktu do prokuratury a nie do premiera.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

to

Zobacz więcej na temat: Platforma Obywatelska polityka

Czytaj także

Szokujący list do Tuska. W PO przekupują działaczy?

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 22:55
Posłanka PO Bożena Sławiak w ostrych słowach wypowiada się o wyborach regionalnych w Platformie. "Newsweek" dotarł do jej listu do Donalda Tuska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontrowersyjne wybory w PO. Spotkanie na szczycie

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2013 20:18
Odwołania po wyborach w kołach i powiatach. Tym przede wszystkim zajmował się zarząd Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń