X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Siwiec: Tymoszenko w kraju UE przegrałaby wybory, ale nie byłaby w więzieniu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2013 09:18
Marek Siwiec, europoseł i wiceprzewodniczący Twojego Ruchu uważa, że Ukraina jest już bardzo blisko spełnienia wszystkich warunków stowarzyszenia z Unią Europejską.
Audio
  • Marek Siwiec, europoseł i wiceprzewodniczący Ruchu Palikota o sprawie leczenia Julii Tymoszenko (Salon polityczny Trójki/Trójka)
Marek Siwiec, wiceprzewodniczący Twojego Ruchu
Marek Siwiec, wiceprzewodniczący Twojego RuchuFoto: PR

Wiktor Janukowycz zapowiedział w czwartek, że jeśli powstanie ustawa, która umożliwi leczenie Julii Tymoszenko za granicą, to on ją podpisze.

Zdaniem Marka Siwca, europosła i wiceprzewodniczącego Twojego Ruchu, nie jest to jeszcze powód do świętowania, ale są to ważne słowa.

- To nie jest przełom, ale jest to deklaracja w dobrym kierunku, bo prezydent próbuje podzielić się odpowiedzialnością za tę decyzję z parlamentem. Choć powiedzmy sobie szczerze, jak nie będzie woli politycznej ze strony prezydenta, to żaden parlament na Ukrainie niczego nie przegłosuje - powiedział w "Salonie politycznym Trójki".

- Jestem zwolennikiem tezy, że to nie jest problem prawny, tylko to jest problem polityczny, aby Julię Tymoszenko, która już odbyła ponad dwa lata kary, wypuścić z więzienia - dodał.

Siwiec przyznał, że Julia Tymoszenko nie była święta, ale jest wiele sposobów karania za brak świętości i zamknięcie do więzienia na siedem lat to jest ostatnia z nich.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Sprawa leczenia Julii Tymoszenko jest jednym z kluczowych zadań, jakie stoją przed Ukrainą przed stowarzyszeniem z Unią Europejską. Jest to jeden z 48 warunków, które ministrowie spraw zagranicznych UE sformułowali prawie rok temu. Warunki są podzielone na trzy grupy - zmiana prawa wyborczego, prawa karnego i selektywna sprawiedliwość, czyli zaprzestanie zamykania polityków do więzienia pod pretekstem innych przestępstw.

Jak podkreśla Marek Siwie, pierwsze dwa warunki zostały już spełnione. Została kwestia Julii Tymoszenko.

- To jest element, który pokazuje, że władze ukraińskie są gotowe respektować standardy traktowania osób podejrzanych, bo ona od początku była traktowana jak przestępca, wylądowała w więzieniu jeszcze na etapie procesu - podkreśla Marek Siwiec.

Jak zaznaczył, Julia Tymoszenko nie zasłużyła na karę, jaka ją spotkała.

- We wszystkich krajach Unii Europejskiej za tego typu czynności odpowiadałaby politycznie, pewnie przegrałaby wybory, a do więzienia by nie poszła - wyjaśnił.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

bk

Czytaj także

Mykoła Riabczuk: Janukowycz panicznie boi się Tymoszenko

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 14:20
Nie mam złudzeń, że obecny rząd ukraiński będzie wypełniał te wszystkie zobowiązania, które przewiduje umowa stowarzyszeniowa z Unią Europejską. Jednak rządy się zmieniają – mówi w rozmowie z portalem Polskiego Radia Mykoła Riabczuk, poeta, publicysta, wiceprezes ukraińskiego PEN-Clubu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ukraina: sprawa Julii Tymoszenko staje się coraz trudniejsza

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 08:21
Sprzeczne sygnały dotyczące sprawy Julii Tymoszenko. Cytowane są źródła z obozu Janukowycza, które twierdzą, że nie będzie rozwiązania do szczytu w Wilnie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janukowycz gotów uwolnić Tymoszenko. "Zgodze się jeśli..."

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 21:57
Wszystko wskazuje na to, że Julia Tymoszenko zostanie uwolniona z charkowskiego więzienia. Prezydent Ukrainy oświadczył, że zgodzi się na jej wyjazd, jeśli parlament przygotuje odpowiednie przepisy.
rozwiń zwiń