X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dębski z Twojego Ruchu: doprowadzimy do usunięcia krzyża z Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2013 09:22
Zdaniem Artura Dębskiego z Twojego Ruchu, krzyż jest nadużywany w Polsce do celów politycznych.
Audio
  • Artur Dębski z Twojego Ruchu o procesie dotyczącym krzyża w Sejmie (Salon polityczny Trójki/Trójka)
Artur Dębski z Twojego Ruchu
Artur Dębski z Twojego RuchuFoto: PR

Obecność krzyża w Sejmie nie narusza dóbr osobistych - uznał  Sąd Apelacyjny w Warszawie, oddalając apelację posłów Twojego Ruchu od niekorzystnego dla nich wyroku I instancji. Wyrok jest prawomocny.

Artur Dębski z Twojego Ruchu podkreśla jednak, że jego ugrupowanie, które jeszcze pod nazwą Ruch Palikota złożyło apelację, będzie walczyć dalej. - Przegraliśmy w sądzie, ale nie przegraliśmy tej wojny. Jestem przekonany, że za naszą przyczyną krzyż z sali sejmowej zniknie - powiedział w Salonie politycznym Trójki . Dalsze planowane działania to złożenie skargi kasacyjnej do Sądu Najwyższego, a potem ewentualnie skarga do Trybunału w Strasburgu.

W tej walce Twój Ruch nie może liczyć na wsparcie innych partii. - Pozostaliśmy na placu boju sami, nawet Sojusz Lewicy Demokratycznej nas opuścił. To jest bój o świeckie państwo. To jest bój o symbol. Jeżeli w polskim Sejmie wisi znak krzyża, dla mnie również ważny znak, Polska zawsze będzie w cieniu tego krzyża - stwierdził Dębski.

Jego zdaniem w Polsce krzyż wykorzystywany jest do niewłaściwych celów. - Jest to znak wiary, w której się wychowałem. Jest nadużywany i wykorzystywany jako symbol polityczny. Kaczyński z ekipą zrobił z krzyża znak partyjny i to mi bardzo przeszkadza - przyznał. Jak dodał, miejsce krzyża jest w prywatnych domach, a także w sercach osób wierzących.

Artur Dębski mówił także o przejęciu parlamentarnego zespołu ds. skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej Antoniego Macierewicza przez parlamentarzystów PiS. W środę kilkudziesięciu posłów tej partii przyszło na inauguracyjne posiedzenie komisji. Politycy TR opuścili salę, a działacze PiS wybrali władze zespołu.

- Takiej przysługi, jaką zrobili posłowie PiS, nigdy bym się nie spodziewał. Wszyscy mówią o zespole. Mnóstwo ludzi się do mnie odezwało. Dostarczono mi najprzeróżniejsze, bardzo interesujące dokumenty, z których jeden uważam w tym tygodniu będziemy omawiali na komisji służb - powiedział Dębski.

Jak wyjaśnił, dokument ten jest dowodem na to, że Antoni Macierewicz mógł zlecić przetłumaczenie raportu o likwidacji WSI na język rosyjski i za to zapłacić.

- Nasza wiedza jest wystarczająca, by uchylić Antoniemu Macierewiczowi immunitet. Ja nie mówię, że to zdrajca, przestępca. Ale niech stanie przed sądem - powiedział Dębski.

Poseł Twojego Ruchu przyznał też, że będzie kibicował nowej partii Jarosława Gowina Polska Razem , bo wszystko, co godzi w PiS jest dobre dla Polski. Jego zdaniem ta parta zabierze część głosów ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego.

Artur Dębski przyznał również w Salonie politycznym Trójki, że jeśli będzie głosowanie nad odwołaniem ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza, to Twój Ruch zagłosuje za odwołaniem.

- Pan Arłukowicz jest odpowiedzialny za to że służba zdrowia jest w coraz gorszej kondycji - skomentował Dębki. Jego zdaniem odwołanie ministra jest jednak mało prawdopodobne, bo Donald Tusk nie zgodzi się na to.

Rozmawiała Beata Michniewicz.

bk

Czytaj także

PiS przejął komisję Twojego Ruchu. Grupiński: PO nie będzie odbijała zespołu

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2013 16:52
Zdaniem szefa klubu PO Rafała Grupińskiego, po tym zdarzeniu należałoby się zastanowić nad zmianami w Regulaminie Sejmu odnośnie funkcjonowania zespołów parlamentarnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzyż zostaje w Sejmie. Sąd: nie narusza dóbr osobistych

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 12:51
Obecność krzyża w Sejmie nie narusza dóbr osobistych - uznał w poniedziałek Sąd Apelacyjny w Warszawie, oddalając apelację posłów Twojego Ruchu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska Razem" - nowa partia na scenie politycznej

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 09:24
Utworzyli ją: Jarosław Gowin, Polska Jest Najważniejsza i Stowarzyszenie Republikanie. Nową inicjatywę oceniają goście audycji "Komentatorzy" w radiowej Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryfiński o wyroku ws. krzyża: wniesiemy skargę

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 16:39
Armand Ryfiński powiedział, że posłowie Twojego Ruchu nie zdejmą krzyża z sali obrad Sejmu.
rozwiń zwiń