X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Europarlamentarzyści jadą na Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 18:34
Zdaniem gości audycji "Puls Trójki" najważniejsze zadanie, z jakim pojadą do Kijowa europejscy politycy, to obrona demokracji na Ukrainie.
Audio
  • Jacek Kurski i Krzysztof Gawkowski o sytuacji na Ukrainie (Puls Trójki)
Protestujący w Kijowie
Protestujący w KijowieFoto: PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

We wtorek do Kijowa pojedzie delegacja Parlamentu Europejskiego. Grupa europosłów zamierza się spotkać m.in. z ukraińskim prezydentem i premierem, a także z liderami opozycji.

Gość audycji "Puls Trójki", eurodeputowany Jacek Kurski z Solidarnej Polski, który będzie jednym z delegatów, powiedział, że jego zdaniem głównym celem misji powinno być podjęcie takich działań, aby "wybory prezydenckie na Ukrainie, kiedykolwiek się odbędą, były wolne, demokratyczne, uczciwe i niesfałszowane". - By Ukraińcy wybrali prezydenta, który zdecyduje, w którą stronę Ukraina powinna się rozwijać. Nic więcej Europa nie może w tym momencie zrobić - ocenił.
W tym tygodniu na Ukrainę, z inicjatywy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wybiera się także kilku polityków z Partii Europejskich Socjalistów (PES). - Jedziemy z jasnym przekazem: jeśli opozycja chce przejąć władzę, to musi mieć plan rządzenia - podkreślił gość Beaty Michniewicz, sekretarz generalny SLD Krzysztof Gawkowski.
Goście radiowej Trójki zapytani, czy takie wizyty na Majdanie różnych europejskich polityków w ogóle mają sens, odpowiedzieli, że tak, ale pod pewnymi warunkami. W ocenie Kurskiego sensowne są np. zorganizowane wyjazdy przedstawicieli unijnych instytucji, "bo w ich wyniku może zostać sformułowana korzystniejsza oferta dla Ukrainy, która będzie rozbudzała europejskie aspiracje Ukraińców w rozsądny sposób". Jak zaznaczył Gawkowski, takie wyjazdy mają uzasadnienie jeśli delegaci przyjeżdżają z konkretnymi propozycjami, z jakimś planem. W jego opinii czas na rozmowy, z których nic nie wynika już minął.

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiała Beata Michniewicz.

Czytaj także

Majdan potrzebuje pomocy. Specjalny apel do Polaków

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 16:00
Od żywności i ubrań, do pomocy medycznej i prawniczej. Ukraińcy proszą Polaków o pomoc dla Majdanu. Apel w tej sprawie wystosował między innymi Związek Ukraińców w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE: aresztowania rannych i zaginięcia na Ukrainie nie do zaakceptowania

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 16:20
Jan Tombiński zwrócił się do ukraińskiego rządu "o realizację obietnic i zapowiedzi w kontekście negocjacji z opozycją". Wyraził też zaniepokojenie pogarszającym się stanem praw człowieka na Ukrainie i wezwał do cofnięcia ustaw ograniczających prawa człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MSZ Ukrainy: stan wyjątkowy nie jest rozważany

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 17:38
Poinformował o tym minister spraw zagranicznych Leonid Kożara. W rozmowie z dziennikarzami dodał też, że ma nadzieję, iż we wtorek ukraiński parlament przyjmie rozwiązania, które doprowadzą do rozwiązania kryzysu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To prowokacja". Ważne oświadczenie ukraińskiego MSZ

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 18:04
Prowokacją nazwało MSZ Ukrainy informacje, jakoby ambasady obcych państw zostały uprzedzone przez ten resort o wprowadzeniu stanu wyjątkowego.
rozwiń zwiń