X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ilu uchodźców przyjmie Polska? Janusz Piechociński: ten tydzień może być rozstrzygający

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 10:31
- Problem imigracji może być największym wyzwaniem od II wojny światowej - ostrzega wicepremier, minister gospodarki szef PSL Janusz Piechociński.
Audio
  • Janusz Piechociński mówi, że ten tydzień może być rozstrzygający, jeśli chodzi o liczbę uchodźców, którą przyjmie Polska (IAR/Trójka)
Zdaniem Janusza Piechocińskiego, w sprawie imigrantów politycy nie powinni mówić językiem internetu
Zdaniem Janusza Piechocińskiego, w sprawie imigrantów politycy nie powinni mówić "językiem internetu"Foto: PAP/Marcin Obara

<<<"Więcej wiedzy - mniej strachu". Informator o uchodźcach w Polsce>>>

Minister gospodarki mówił w radiowej Trójce, że nie wie, ilu uchodźców przyjmie Polska, ale, w jego opinii, ten tydzień może być w tej kwestii rozstrzygający. - Najważniejsze jest jednak to, czy Europa obok dyskutowania, co zrobić z tymi imigrantami, którzy już są, podejmie jakieś działania, aby nie było ich jeszcze więcej. Potencjał demograficzny Afryki jest dużo większy - mówi Janusz Piechociński.

Zdaniem Janusza Piechocińskiego, w sprawie imigrantów politycy nie powinni mówić "językiem internetu". Dopytywany o wypowiedź wiceminister gospodarki Ilonę Antoniszyn-Klik z PSL, która zarzuciła rozmówcom na portalu społecznościowym "prostytucję polityczną" - powiedział, że ją "skarci". - Nie odnotowałem tej wypowiedzi. Skarcę osobiście panią wiceminister bo nadmiernie w kampanii nabrała języka, którego nie wolno politykom, ale też obywatelom używać - podkreśla.

Serwis specjalny
imigranci1200.jpg
Imigranci w Europie

- My Polacy, powinniśmy wystrzegać się tego, aby przyłożyć polską rękę do wojny kultur, religii, narodów i społeczeństw. Przed ostatnie dwa i pół roku wykonałem olbrzymią pracę, żeby otworzyć rynki arabskie na polskie produkty. Potrafiłem pokazać Polskę z dobrej strony: życzliwą, tolerancyjną, racjonalną - zaznacza Janusz Piechociński.

Kwoty podziału uchodźców między państwa Unii będą głównym tematem poniedziałkowych rozmów Grupy Wyszehradzkiej z prezydencją luksemburską. W środę sprawą rozdzielenia imigrantów na Starym Kontynencie ma się zająć Rada Europejska

Trójka,IAR,kh

Czytaj także

Niemcy zamykają granice. "Możliwe dotkliwe konsekwencje dla Polski"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 09:28
- Niemcy nie mogą przyjmować uchodźców w nieskończoność, chociaż zachowują się w tej sprawie bardzo przyzwoicie. Nie wzbudzają nacjonalistycznej atmosfery tylko po to, żeby się usprawiedliwić - mówi w "Komentatorach" Wiesław Dębski z Wirtualnej Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UE zwleka z decyzją ws. uchodźców. "Mamy przed sobą gigantyczny plan"

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 09:22
- Październik to próba zbudowania konsensu w poszczególnych krajach na temat uchodźców. Najważniejsze sprawy są przed nami - mówił w Trójce Bogusław Chrabota z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń