X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie jest białoruska lista katyńska?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2010 15:52
Archiwiści Federalnej Służby Bezpieczeństwa poszukują w rosyjskich archiwach tak zwanej białoruskiej listy katyńskiej z nazwiskami 3870 Polaków zamordowanych w 1940 roku przez NKWD.
Audio

Przed obchodami 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej archiwiści Federalnej Służby Bezpieczeństwa poszukują w rosyjskich archiwach tak zwanej białoruskiej listy katyńskiej z nazwiskami 3870 Polaków zamordowanych w 1940 roku przez NKWD na terenie Białorusi.

Informacje o tych poszukiwaniach są nieoficjalnie o czym mówi w rozmowie z Polskim Radiem profesor Hieronim Grala, znawca dziejów Rosji.

Rosyjscy specjaliści nie wykluczają, że informacje dotyczace białoruskiej listy katyńskiej mogą znajdować się w archiwum w Omsku na Syberii.

Aleksander Trietiecki, były rosyjski prokurator wojskowy który w latach 90-tych kierował śledztwem katyńskim zwraca uwagę, że Zbrodnia Katyńska dotyczy mordu dokonanego przez NKWD na polskich jeńcach wojennych i więźniach zarówno w radzieckiej Rosji, Ukrainie jak i na Białorusi. Emerytowany generał w rozmowie z Polskim Radiem nie chciał jednak snuć domysłów gdzie może znajdować się białoruska lista katyńska: "Jeśli ta lista się zachowala to należy ją odnaleźć i wyjaśnić wszystko do końca. To wszystko dotyczy jednej sprawy - co miało miejsce na Ukrainie, na Białorusi i w Rosji".

Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeśli białoruska lista katyńska zostanie odnaleziona, to premier Władimir Putin przekaże ją szefowi polskiego rządu Donaldowi Tuskowi 7 kwietnia w trakcie uroczystości w Katyniu.

rr, Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)

Czytaj także

Tusk w Katyniu 7 kwietnia, Kaczyński 3 dni poźniej

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2010 16:39
Premier Donald Tusk będzie w Katyniu 7 kwietnia, natomiast prezydent Lech Kaczyński 10 - znany jest już scenariusz przebiegu uroczystości poinformował sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Przewoźnik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Komsomolskaja Prawda": prasa pominęła Katyń

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2010 08:45
O rozmowie telefonicznej premierów Rosji i Polski, w trakcie której Władimir Putin zaprosił Donalda Tuska na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej, informowały w środę wszystkie czołowe rosyjskie media. Czwartkowa prasa poświęca tej kwestii niewiela miejsca, a niektóre gazety pominęły wątek katyński z rozmowy obu premierów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dobry klimat utrzyma się, jeśli o to zadbamy"

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2010 14:25
W ocenie Adama Rotfleda, dobry klimat i życzliwość w stosunkach polsko-rosyjskich utrzyma się, jeśli o to zadbamy. Współprzewodniczący dwustronnej Grupy do Spraw Trudnych uważa, że w tym celu powinny zostać powołane specjalne instytucje.
rozwiń zwiń