X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mafiosi chcą przejąć sądy, policję i elektrownie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 22:00
Działania mafii raport czeskiego ministerstwa spraw wewnętrznych określa jako największe zagrożenie dla kraju.
Audio
Mafiosi chcą przejąć sądy, policję i elektrownie
Foto: SXC.hu

W Czechach zorganizowani przestępcy próbują przedostać się do administracji państwowej, policji oraz organów sprawiedliwości. Powiązanie sfery państwowej z mafią dokonuje się przez korupcję niebywałych rozmiarów. Pranie brudnych pieniędzy, przestępstwa podatkowe, zmanipulowane zamówienia publiczne należą do najczęstszych metod przestępczych. Raport stwierdza też, że mafia chce mieć swoje wpływy w energetyce i źródłach surowców energetycznych.

Ekspert do spraw bezpieczeństwa Petr Pojman twierdzi, że partie polityczne są celem działań korupcyjnych. - Polityka przestaje być miejscem walki idei. Staje się przedmiotem handlu. Partie oddają mafii część swego potencjału władzy za wsparcie finansowe - twierdzi ekspert. Podkreślił też, że wszystkie te działania prowadzą do deformacji życia politycznego, złego funkcjonowania organów państwa i gigantycznych strat finansowych.

tk

Czytaj także

Szokująca zbrodnia. Pogrzebano ich żywcem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 14:05
Na zalesionej wyspie Czepel na Dunaju węgierska policja odkryła ciała czterech osób. Dziennikarzom udało się dotrzeć do świadka zdarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pijany policjant strzelał do Białorusinów

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 13:58
Pijany policjant, który w czwartek wjechał samochodem do rowu pod Białą Podlaską (Lubelskie), strzelał do Białorusinów, którzy pomagali mu wydostać się z rowu. Nikomu nic się nie stało.
rozwiń zwiń