Mafiosi chcą przejąć sądy, policję i elektrownie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 22:00
Działania mafii raport czeskiego ministerstwa spraw wewnętrznych określa jako największe zagrożenie dla kraju.
Audio
Mafiosi chcą przejąć sądy, policję i elektrownie
Foto: SXC.hu

W Czechach zorganizowani przestępcy próbują przedostać się do administracji państwowej, policji oraz organów sprawiedliwości. Powiązanie sfery państwowej z mafią dokonuje się przez korupcję niebywałych rozmiarów. Pranie brudnych pieniędzy, przestępstwa podatkowe, zmanipulowane zamówienia publiczne należą do najczęstszych metod przestępczych. Raport stwierdza też, że mafia chce mieć swoje wpływy w energetyce i źródłach surowców energetycznych.

Ekspert do spraw bezpieczeństwa Petr Pojman twierdzi, że partie polityczne są celem działań korupcyjnych. - Polityka przestaje być miejscem walki idei. Staje się przedmiotem handlu. Partie oddają mafii część swego potencjału władzy za wsparcie finansowe - twierdzi ekspert. Podkreślił też, że wszystkie te działania prowadzą do deformacji życia politycznego, złego funkcjonowania organów państwa i gigantycznych strat finansowych.

tk

Czytaj także

Szokująca zbrodnia. Pogrzebano ich żywcem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 14:05
Na zalesionej wyspie Czepel na Dunaju węgierska policja odkryła ciała czterech osób. Dziennikarzom udało się dotrzeć do świadka zdarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pijany policjant strzelał do Białorusinów

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2011 13:58
Pijany policjant, który w czwartek wjechał samochodem do rowu pod Białą Podlaską (Lubelskie), strzelał do Białorusinów, którzy pomagali mu wydostać się z rowu. Nikomu nic się nie stało.
rozwiń zwiń