X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ryszard Kalisz: Trybunał Stanu to nie odwet

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 09:30
Ryszard Kalisz (SLD): Posłowie PO i premier, którzy uważają, że nie wypada podpisać się pod wnioskiem i że to forma odwetu, popełniają kolosalny błąd.
Audio
  • Ryszard Kalisz (SLD w "Salonie Politycznym Trójki"
Ryszard Kalisz
Ryszard KaliszFoto: Polskie Radio

Czy politycy Platformy Obywatelskiej mogą liczyć na podpis posłów lewicy pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla Zbigniewa Ziobry i Jarosława Kaczyńskiego? Ryszard Kalisz (SLD) zapewnia, że pod dokumentami podpisze się cały klub Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jak mówił w "Salonie politycznym Trójki", otrzymał dwa tygodnie temu wniosek PO o Trybunał Stanu. - Zawierał dwa punkty z mojego wniosku, który zaproponowałem w zeszłej kadencji, trochę poprawiony. Trzy punkty pochodziły z komisji naciskowej PO – mówił polityk. Jak zapowiada, zamierza się spotkać w tej sprawie z przedstawicielami PO, bo ma do zaproponowania pewne zmiany.

Według Kalisza ci posłowie PO i premier, którzy uważają, że premierowi nie wypada podpisać się pod wnioskiem, ze względu na to, że to forma odwetu, "popełniają kolosalny błąd". - Łączą zarzut dotyczący popełnienia przestępstwa z zarzutem deliktu konstytucyjnego. Ten ostatni ma charakter ustrojowy, nie karny. A chodzi przecież o to, żeby stworzyć standardy funkcjonowania najwyższych przedstawicieli państwa – tłumaczył poseł.

Według niego "trzeba odłożyć politykę, a skoncentrować się na kwestiach ustrojowych". – Jak te ostatnie są istotne, pokazała choćby katastrofa smoleńska – oświadczył poseł SLD.

Audycji "Salon polityczny Trójki" można słuchać od poniedziałku do piątku o 8.13. Zapraszamy.

agkm

Czytaj także

"Podstawą wniosku o Trybunał Stanu muszą być fakty"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 14:40
Donald Tusk poinformował, że zwrócił się do polityków PO o dokładne przeanalizowanie wniosków o postawienie przed Trybunałem Stanu Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wnioski o TS dla Ziobry i Kaczyńskiego później?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2012 16:58
- Ze względu na wagę tych wniosków będziemy konsultować ich ostateczny kształt z ekspertami prawa konstytucyjnego - powiedział szef klubu PO Rafał Grupiński.
rozwiń zwiń