X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

IPN bez siedziby. Poseł donosi na Rostowskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 15:07
Andrzej Romanek złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niedopełnienia obowiązków przez ministra finansów.
Audio
Główna siedziba Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Towarowej w Warszawie.
Główna siedziba Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Towarowej w Warszawie.Foto: PAP/Radek Pietruszka

Według posła Solidarnej Polski polega ono na niezabezpieczeniu w budżecie środków na zakup nieruchomości, w której mieści się centrala Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. We wniosku do Prokuratury Okręgowej w Warszawie poseł Romanek określił działania ministra finansów Jacka Rostowskiego jako wysoce nieodpowiedzialne i niegospodarne. Podkreślił, że grożą one ogromnymi stratami finansowymi Skarbu Państwa i tym samym oznaczają działanie na szkodę interesu publicznego.

Sprywatyzowana w 2010 roku spółka Ruch S.A. przedstawiła Skarbowi Państwa ofertę zakupu siedziby IPN za 30 milionów złotych. IPN zwrócił się w 2012 roku do ministra finansów o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa na zakup nieruchomości. Zadeklarował przeznaczenie na ten cel z własnego budżetu 5 milionów.

20 sierpnia prezes IPN otrzymał pismo informujące, że Ruch S.A. sprzedał budynek innej spółce. Według posła Romanka pod rządami PO dochodzi do "cichej likwidacji IPN".

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

IAR/aj

Czytaj także

Spółka, która kupiła gmach IPN chce negocjować

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 18:34
Spółka GHN, nowy właściciel budynku w Warszawie, gdzie siedzibę ma IPN, zapewnia, że "dba o dobre relacje z najemcami" i zapowiada dialog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Nie zostawimy IPN-u samemu sobie”

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 09:00
Minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski powiedział, że przygotowane są awaryjne scenariusze dla Instytutu Pamięci Narodowej. Ruch SA. sprzedał siedzibę IPN prywatnemu inwestorowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najdroższe miejsce na archiwa i gabinety urzędników

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2012 10:35
- Uważam tę instytucję za niezwykle stronniczą, zajmującą się często bardzo kuriozalnymi sprawami - mówi Jerzy Domański, redaktor naczelny "Przeglądu".
rozwiń zwiń