X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ukradli karty ze Smoleńska. Rosjanie przed sądem

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 08:52
Czterej rosyjscy żołnierze, którzy skradli karty kredytowe Andrzeja Przewoźnika na miejscu katastrofy smoleńskiej, staną przed sądem - informuje korespondent Polskiego Radia.
Audio
Ukradli karty ze Smoleńska. Rosjanie przed sądem
Foto: Glow Images/East News

Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej >>>

Rosyjskie media - powołując się na Główny Wojskowy Zarząd Śledczy Komitetu Śledczego Rosji - podały, że sprawa żołnierzy została skierowana do sądu garnizonowego w Smoleńsku. Skarżonym grozi do 6 lat pozbawienia wolności. Żołnierze, którzy zostali skierowani do ochrony miejsca katastrofy samolotu Tu-154 M, są oskarżeni między innymi o kradzież mienia w zmowie i zorganizowanej grupie z wyrządzeniem poważnej szkody pokrzywdzonemu. Oskarżeni to wojskowi z garnizonu numer 06755: Siergiej Syrow, Igor Pustowar, Jurij Sańkow i Artur Pankratow.

Według ustaleń śledztwa żołnierze zostali skierowani do ochrony miejsca katastrofy. Żołnierz Siergiej Syrow znalazł tam portfel należący do Andrzeja Przewoźnika, ówczesnego sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Żołnierz zabrał karty kredytowe z numerami PIN. Po powrocie do jednostki, Syrow wraz z trzema kolegami samowolnie udali się do Smoleńska i wypłacili z konta bankowego Andrzeja Przewoźnika 59 tysięcy rosyjskich rubli, czyli około 6 tysięcy złotych. Żołnierze wydali te pieniądze - jak stwierdzili śledczy - na potrzeby własne.

IAR/aj

Czytaj także

Rosjanie okradali ciała ofiar katastrofy w Smoleńsku?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 19:10
Do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęły dwa zawiadomienia, dotyczące domniemanego okradania przez Rosjan zwłok ofiar katastrofy w Smoleńsku - ustaliły Wiadomości TVP1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjski dziennik: Polska utrudnia ukaranie złodziei ze Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 12:11
Polacy nie odpowiedzieli na pytania strony rosyjskiej, więc czterej żołnierze oskarżeni o ograbienie zwłok Andrzeja Przewoźnika nie stanęli przed sądem - pisze "Kommiersant".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec śledztwa ws. ograbienia zwłok Przewoźnika

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 10:51
Andrzej Przewoźnik, który zginął w katastrofie smoleńskiej, został okradziony z kart bankowych. Podejrzanymi o kradzież są czterej żołnierze służby zasadniczej z garnizonu w Smoleńsku.
rozwiń zwiń