Ukradli karty ze Smoleńska. Rosjanie przed sądem

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2012 08:52
Czterej rosyjscy żołnierze, którzy skradli karty kredytowe Andrzeja Przewoźnika na miejscu katastrofy smoleńskiej, staną przed sądem - informuje korespondent Polskiego Radia.
Audio
Ukradli karty ze Smoleńska. Rosjanie przed sądem
Foto: Glow Images/East News

Zobacz specjalny serwis poświęcony katastrofie smoleńskiej >>>

Rosyjskie media - powołując się na Główny Wojskowy Zarząd Śledczy Komitetu Śledczego Rosji - podały, że sprawa żołnierzy została skierowana do sądu garnizonowego w Smoleńsku. Skarżonym grozi do 6 lat pozbawienia wolności. Żołnierze, którzy zostali skierowani do ochrony miejsca katastrofy samolotu Tu-154 M, są oskarżeni między innymi o kradzież mienia w zmowie i zorganizowanej grupie z wyrządzeniem poważnej szkody pokrzywdzonemu. Oskarżeni to wojskowi z garnizonu numer 06755: Siergiej Syrow, Igor Pustowar, Jurij Sańkow i Artur Pankratow.

Według ustaleń śledztwa żołnierze zostali skierowani do ochrony miejsca katastrofy. Żołnierz Siergiej Syrow znalazł tam portfel należący do Andrzeja Przewoźnika, ówczesnego sekretarza generalnego Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Żołnierz zabrał karty kredytowe z numerami PIN. Po powrocie do jednostki, Syrow wraz z trzema kolegami samowolnie udali się do Smoleńska i wypłacili z konta bankowego Andrzeja Przewoźnika 59 tysięcy rosyjskich rubli, czyli około 6 tysięcy złotych. Żołnierze wydali te pieniądze - jak stwierdzili śledczy - na potrzeby własne.

IAR/aj

Czytaj także

Rosjanie okradali ciała ofiar katastrofy w Smoleńsku?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 19:10
Do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęły dwa zawiadomienia, dotyczące domniemanego okradania przez Rosjan zwłok ofiar katastrofy w Smoleńsku - ustaliły Wiadomości TVP1.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosyjski dziennik: Polska utrudnia ukaranie złodziei ze Smoleńska

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2011 12:11
Polacy nie odpowiedzieli na pytania strony rosyjskiej, więc czterej żołnierze oskarżeni o ograbienie zwłok Andrzeja Przewoźnika nie stanęli przed sądem - pisze "Kommiersant".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec śledztwa ws. ograbienia zwłok Przewoźnika

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2011 10:51
Andrzej Przewoźnik, który zginął w katastrofie smoleńskiej, został okradziony z kart bankowych. Podejrzanymi o kradzież są czterej żołnierze służby zasadniczej z garnizonu w Smoleńsku.
rozwiń zwiń