X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
TrójkaAudycje
Section06
Lista audycji

30 lat koncertów w Trójce

Czy byli Państwo kiedyś na Trójkowym koncercie? Na pewno... Nawet jeśli nie dotarli Państwo do studia im. Agnieszki Osieckiej, z pewnością uczestniczyli Państwo w nich przy odbiornikach, bo przecież nasze koncerty są transmitowane.

A nuż, widelec

Świeżo, zdrowo, sezonowo, czyli 4 pory roku w kuchni – tak można jednym zdaniem opisać to, o czym w porze drugiego śniadania będziemy rozmawiać.

ABC popkultury

Katarzyna Borowiecka przygląda się symbolom współczesnej kultury popularnej.

Akademia Rozrywki

"Akademia Rozrywki" - skecze, monologi i piosenki zaprzyjaźnionych z Trójką artystów kabaretowych.

Aksamit

Aksamit, bo Aksamitne Podziemie. Aksamit, bo Aksamitne Poranki. Aksamit, bo to słowo, które niczego nie narzuca, czy raczej - nie stawia ograniczeń.

AnagrammarganA

Anagram to wyraz utworzony przez przestawienie liter, głosek lub sylab innego wyrazu, wykorzystujący wszystkie litery materiału wyjściowego. A co w sytuacji, kiedy przez ten pryzmat spojrzymy na muzykę?

Annały Migały

"Annały Migały" to, jak sama nazwa wskazuje, autorskie pasmo magistra Migały. Twórca audycji, jak sam mówi, czerpie energię z kosmosu. 

Audycja pod-Różna

Program o podróżach, przygodach, wyjątkowych miejscach, wyczynach i ludziach ciekawych świata.

Audycja podzwrotnikowa

Prowadzi Wojciech Cejrowski, czyli będzie wesoło. Muzyka i nastroje z miejsc gdzie gorąco; gdzie żar tropików i czar tropików. Natomiast śniegu nie będzie! A jeśli pojawi się śnieg, to tylko po to, by zostać wyszydzony i odparowany.

Bardzo ważny problem europejski

Magazyn przedstawiający najważniejsze problemy związane z europejską ekonomią np. zatrudnieniem, migracją zarobkową, rynkami walutowymi.

Białe plamy

W programie chcemy rozmawiać o wyborach, przed którymi staje człowiek wobec historii.

Bielszy odcień bluesa

Bielszy odcień bluesa powstał z przyjaźni i wspólnych zainteresowań. Już ponad 40 lat temu stwierdziliśmy z Wojtkiem Mannem, że kręcą nas podobne dźwięki.

Ciekawy czas

Audycja "Ciekawy czas" nawiązuje do chińskiego przysłowia – "obyś żył w ciekawych czasach".

Co w mowie piszczy?

"Co w mowie piszczy?" to audycja o naszym języku - o jego historii, współczesności, poprawności, zawiłościach, ciekawostkach, a przede wszystkim o naszym do niego stosunku.

Czarna noc

Nocna audycja muzyczna poświęcona tzw. czarnym brzmieniom.

Czas niezwykły

Przybliżamy wyjątkowe projekty społeczne, z których dobrodziejstwa można właśnie skorzystać lub też się do nich przyłączyć. Promujemy także wartościowe idee takie jak np. wolontariat rodzinny.

Dzika karta

Młodzi DJ-e dostają godzinę na prezentację swojej muzyki.

Europa od kuchni

Ernest Zozuń wraz z korespondentami Polskiego Radia będzie opowiadał o najważniejszych europejskich instytucjach, osobistościach i podejmowanych w Brukseli decyzjach.

Fest Program

Co roku latem na antenie Trójki pojawia się Fest Program. Fest jak festiwal – a festiwali właśnie jest w Polsce coraz więcej.

GH+

POP jako słowo wytrych, a więc szeroko pojmowana muzyka popularna, w tym wszelkie odmiany rocka, folk, blues, muzyka elektroniczna, wreszcie sam pop, choć niekoniecznie ten z list bestselerów.

Gitarą i Piórem

"Gitarą i piórem" to najbardziej znana w Polsce audycja poświęcona piosence poetyckiej. Minęło już ponad 30 lat od jej debiutu na antenie Programu III Polskiego Radia.

Głowa. Serce. Baza.

Głowa. Serce. Baza. Tak porządkowane są nuty w konstrukcji zapachu. Rozpisane w czasie, ulotne czy trwałe, uderzające czy subtelne. Zapach i muzyka mają bezpośredni dostęp do naszych wspomnień i nastrojów.

Godzina prawdy

"Godzina prawdy" to audycja pełna prawdziwych emocji. Michał Olszański rozmawia z ludźmi, w których życiu wydarzyły się niezwykłe historie. Musieli podjąć trudne i odważne decyzje, walczyć ze swoimi słabościami i przeciwnościami losu.

Godzina wychowawcza

To audycja dla rodziców. O problemach wychowawczych, rozwojowych i emocjonalnych u dzieci. O relacjach w rodzinie, ale również o nowych ideach, pomysłach, teoriach wychowawczych i edukacyjnych.

Informator ekonomiczny

Prowadzący wraz z zaproszonymi do studia dziennikarzami gazet ogólnopolskich w przystępny sposób omawia i komentuje aktualne zagadnienia ekonomiczne.

Ja tam jadę

Cykl zainspirowany audycją "Ja tu gram". Dziennikarze Trójki opowiedzą, dokąd lubią jeździć podczas wakacji, o przygodach, jakie ich tam spotkały. Nie zabraknie anegdot, rekomendacji, ale nie przewodnikowych, tylko osobistych, Trójkowych. 

Ja tu gram

Wakacyjna audycja muzyczna Tomasza Żądy. Poznajemy w niej zainteresowania muzyczne dziennikarzy, którzy na co dzień nie zajmują się muzyką, a przygotowują audycje kulturalne, społeczno-polityczne, sportowe czy informacyjne.

Jazz fajny jest

Podczas te audycji chce się z Wam podzielić muzycznymi perełkami, które odnajduje na sklepowych półkach z winylami podczas tras koncertowych w różnych częściach świata.

Klub Trójki

Klub Trójki jest audycją publicystyczną z telefonicznym udziałem słuchaczy.

Koncert w Trójce

Studio znajduje się w gmachu Polskiego Radia przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7. Tu Program 3 tworzy i stąd nadaje swoje audycje.

Kwadrans Leszka Długosza

A w nim? Raczej łagodnie, refleksyjnie i bardzo chętnie z uśmiechem. A co? Piosenki, muzyka "różnogatunkowa", na różnych wysokościach stylistycznych usytuowana.

Lamenty i odmęty

Będę grać dźwięki, które na mnie działają niezależnie od gatunku. Nie narzucam sobie nic. Sama jestem ciekawa, gdzie z czasem zabrną "Lamenty i odmęty"... Żeby nie prowadzić rozmów tylko ze sobą, czasami pojawią się też goście.

Lista osobista

Audycja muzyczna Piotra Metza. Zapraszamy do kontaktu na adres lista.osobista@polskieradio.pl.

Magazyn Bardzo Kulturalny

MBK - audycja z zagubioną metryką: nikt nie pamięta, kiedy powstała. Autorka pamięta natomiast ideę, jaka przyświecała utworzeniu tego nietypowego magazynu kulturalnego, co zostało podkreślone przysłówkiem "bardzo".

Magazynek

W audycji: nowości i premiery płytowe, zaproszenia na koncerty, piosenka dnia i płyta tygodnia.

Magiel Wagli

Wojciech Waglewski i Fisz zapraszają na autorską audycję muzyczną.

Markomania

Autorska audycja Marka Niedźwieckiego, w której prezentowana jest muzyka rockowa i jazzowa.

Medal dla każdego

Namawiamy do aktywności – rowery, bieganie, narty, rajdy, ćwiczenia siłowe, bieganie na orientację, dalekowschodnie sztuki walki. Audycja z udziałem intrygujących gości. Zaprasza Henryk Sytner.

Mikrokosmos

Jest gdzieś, lecz nie wiadomo gdzie... Niewielka przestrzeń, w której jak w lustrze odbija się cały wielki świat. Gdzie podróż z jednego krańca świata na drugi trwa tyle, co mgnienie oka, bo nie ma ani czasu ani przestrzeni. Jak w podróż to tylko z muzyką.

Minimax

Zawiera muzykę z różnych szuflad, która mimo upływu czasu odcisnęła się w pamięci Słuchaczy. Sporo w tym programie również nagrań z najnowszych płyt, często przedpremierowych.

Muzyczne rozmowy

Audycja słowno-muzyczna, której można posłuchać w radiowej Trójce w każdą niedzielę rano. Wszystkim, którzy interesują się muzyką tworzoną przez artystów chrześcijańskich i takim słuchaczom, którzy po prostu chcą miło rozpocząć niedzielny poranek, proponujemy utwory z najróżniejszych gatunków muzycznych. Zaprasza Agnieszka Trzeciakiewicz.

Myślidziecka 3/5/7

Czy to możliwe, aby dorosły człowiek ocalił w sobie radość dziecka? Aby pomimo bagażu lat i niełatwych doświadczeń pozostał ufny wobec ludzi i świata? By zachował w sobie dziecięcą uważność i odwagę? I ten niebywały entuzjazm, który potrafi sprawić że chce się żyć?

Myśliwiecka 3/5/7

Myśliwiecka 3/5/7 to od wielu lat najbardziej znany i rozpoznawalny radiowy adres w Polsce.

Na trzecim biegu

Audycja motoryzacyjna, w której prezentowane są liczne wiadomości ze świata samochodów i motocykli, porady, testy samochodów, a także informacje o kodeksach drogowych obowiązujących w innych państwach. Stałe kąciki to: "Motowiadomości", "Nasz test" oraz "Temat tygodnia".

Na zdrowie

Na jakim tłuszczu najlepiej jest smażyć? W jaki sposób aluminium na co dzień szkodzi naszemu zdrowiu? Które ryby powinniśmy jeść i jak wybierać te właściwe? Na te i inne pytania dotyczące naszego zdrowia odpowiadamy w nowym cyklu zatytułowanym "Na zdrowie". 

Nocna Polska

Tomasz Żąda zaprasza na przegląd polskich utworów rockowych.

Offensywa

Nowe przede wszystkim, z uwzględnieniem tradycji, bo przecież każde "nowe" miało gdzieś swój początek. Bez podziałów na rock, pop, hip-hop czy elektronikę.

Piosenki bez granic

Przez prawie 2 godziny zapraszamy na spotkanie z dobrą muzyką różnych gatunków (muzyczne kaprysy i fascynacje wciąż młodzieńczych autorów), wszystko opatrzone fachowym (ale bez przesady) komentarzem.

Polski bit

"Polski bit" to nowa audycja na antenie radiowej Trójki, w której prezentowane będą najświeższe brzmienia polskiej sceny muzycznej. 

Południk

Wakacyjna wersja "Za, a nawet przeciw". Audycja lekka, dotykająca tematów i dylematów wakacyjnych – w góry czy nad morze, razem czy osobno, grill czy bar mleczny. Nie zabraknie gości, telefonów od słuchaczy i oczywiście piosenek, ze szczególnym uwzględnieniem wakacyjnych polskich przebojów. Będzie też, znana z pierwowzoru, sonda internetowa.

Poranki Piotra Metza

Piotr Metz i jego muzyczni goście opowiadają o najważniejszych piosenkach w historii muzyki polskiej i światowej.

Powieść w Trójce

W Programie Trzecim prezentowane są fragmenty powieści polskich i zagranicznych pisarzy.

Pracownia projektowa

W cyklu "Pracownia projektowa" opowiadamy o szeroko pojętym projektowaniu, czyli przedmiotach, budynkach, projektowaniu miast, usług, projektowaniu graficznym, a także rozwiązaniach dla edukacji, służby zdrowia czy przemysłu. W skrócie: dizajn, architektura, miasto, biznes.

Program alternatywny

Muzyka może być dobra lub zła. To jedyny istotny podział. Muzyka wzbudza emocje - bez wątpienia silne. Nawet Pink Floyd kiedyś debiutowali i nawet oni mieli wrogów.

Przodownicy lektury

Książki głośne, kontrowersyjne, wybitne. Felietony, zapowiedzi, rozmowy z autorami. Nowości i bestsellery.

PS

Audycja muzyczna bez zobowiązań. Ze świadomością, że w nocy można więcej, lepiej, trudniej!

Puls Europy

Dyskusja i debata dotycząca aktualnych i najważniejszych wydarzeń europejskich.

Puls Trójki

Audycja publicystyczna, część popołudniowego wydania "Zapraszamy do Trójki".

Radio Teheran

Muzyczna podróż do Teheranu i okolic. Pop lat 60. i 70., kino i muzyka filmowa, poezja Hafeza, Rumiego i Omara Khayyama,

Radiowy Dom Kultury

Audycja o kulturze szeroko pojętej: festiwale, wystawy, koncerty, a także zapowiedzi mających nastąpić wydarzeń kulturalnych.

Raport o stanie świata

Autorski wybór najważniejszych wydarzeń politycznych, społecznych i kulturalnych ostatnich 7 dni na świecie. Z udziałem dziennikarzy, ekspertów, uczestników życia politycznego. Plus dobra muzyka i do tego na temat.

Reportaż

Najlepsze reportaże najlepszych reportażystów Polskiego Radia.

Sekcja rytmiczna

Audycja muzyczna, w której dominują brzmienia XXI wieku ze wszystkich stron świata. Unikając podziałów gatunkowych, gramy to, co nowe i dobre, zanim osiągnie status kultowego.

Siesta

"Zapraszam na dwie godziny niezobowiązującej, niczym nie skrępowanej muzyki przyjaznej człowiekowi..." - mówi od lat Marcin Kydryński w każdą trójkową niedzielę.

Stacja Niepodległość

Tytuł audycji nawiązuje do słów Józefa Piłsudskiego, który powiedział: "Jechałem czerwonym tramwajem socjalizmu aż do przystanku «Niepodległość», ale tam wysiadłem". W każdą sobotę sierpnia będziemy się spotykać po to, by w gronie historyków, publicystów i artystów, zastanowić się nad kwestiami dotyczącymi istotnych spraw związanych ze stuleciem naszej niepodległości.

Start NaGranie

12 września uruchomiona została specjalna strona startnagranie.polskieradio.pl, za pomocą której uczestnicy-amatorzy chcący spełnić swoje marzenia i wydać płytę, mogą zgłaszać swoje autorskie nagrania. W drugim etapie, spośród nadesłanych utworów, jury wybierze 35 wykonawców, którzy wezmą udział w eliminacjach w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Stulecie wynalazców

Historia polskiej nauki jest oczywiście znacznie dłuższa niż 100 lat niepodległości, jednak w cyklu "polska nauka znana i... zapoznana" skupimy się na tych postaciach, wydarzeniach i wynalazkach z ostatniego stulecia, o których wprawdzie słyszeliśmy, ale tak naprawdę niewiele wiemy. 

Sztuka Kochana

Czy sztuką jest wszystko, cokolwiek artysta napluje? Czy sztuką jest to, co się za sztukę uważa, czy też to, co potrafi skupić na sobie uwagę?

Śniadanie w Trójce

Program prowadzi Beata Michniewicz. Solidne sobotnie śniadanie. Godzinne podsumowanie wydarzeń tygodnia z elementami prognozy na najbliższe dni.

Teren Kultura

Agnieszka Obszańska informuje Słuchaczy o najnowszych wydarzeniach kulturalnych.

Trójka pod Księżycem

Najkrótsza definicja radia? Wystarczy jedna litera, spójnik: "z". Bycie razem, bycie "z" - to jest w radiu najważniejsze, prawda?

Trójkowo, filmowo

Autorska audycja Ryszarda Jaźwińskiego pojawiła się na antenie Trójki w styczniu 1997 roku. Przez lata zmieniała się jej formuła, dni i godziny nadawania, czas trwania, ale tytuł pozostał ten sam.

Trójkowy Budzik

W programie piosenka dnia, kalendarium muzyczne, prognoza pogody, informacje drogowe, szelest prasy, "Wszystkie drogi prowadzą do Nashville" oraz konkursy! Ponadto najlepsza muzyka do budzenia, dużo uśmiechu i pytania rozbudzające ciekawość.

Trójkowy detektyw

Kryminały, przestępstwo, zbrodnia, cięty humor i wnikliwe spojrzenie Katarzyny Cygler, która rozpracowuje to, co przynosi prawdziwe życie, książki, filmy, seriale.

Trójkowy Ossobowy

Moja przygoda z Trójką trwa już sporo ponad 20 lat. Sądzę, że przez te lata, udało nam się, wraz ze słuchaczami, wydobyć słowo folk z lamusa i nadać mu całkiem nowe znaczenie.

Trzecia Strona Księżyca

Pełnia… to czas magiczny, twórczy, ale również i mroczny. Światło Księżyca potrafi wzruszyć, hipnotyzuje i magnetyzuje, tak jak muzyka, która towarzyszy trójkowym spacerom po Trzeciej Stronie Księżyca.

Trzy kontynenty

Audycja w Trójce, w ramach której jej autor Artur Orzech przybliża współczesną muzykę Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Trzy kwadranse jazzu

W krainę jazzu zaprasza mistrz Jan Ptaszyn Wróblewski. Najlepsze wykonania i ciekawostki - wszystko dla miłośników jazzu.

Trzy po trzy

"Trzy po trzy", czyli trzy tematy po trzy minuty w formie satyrycznego podsumowania dnia.

Vlogowskaz

W każdą środę o 9.50 Gabriela Darmetko przedstawia największe internetowe osobowości. Gwiazdy youtuba, snapchata, instargrama, wpływowi blogerzy, osoby dyktujące trendy i influencerzy – kim są? O czym opowiadają swojej widowni? Za co kochają ich miliony odbiorców? O tym wszystkim usłyszycie w Blogowskazie.

W tonacji Trójki

Audycja muzyczna "W tonacji Trójki" przez lata cieszyła się wielką popularnością słuchaczy.

Z definicji Europa

Ernest Zozuń wraz z korespondentami Polskiego Radia opowiada o najważniejszych europejskich instytucjach, osobistościach i podejmowanych w Brukseli decyzjach.

Zagadkowa niedziela

"Zagadkowa Niedziela" to edukacyjna audycja dla najmłodszych i ich rodziców. Można się z niej dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy dotyczących otaczającego nas świata – co to jest bakteria, a gdzie znajduje się arteria? Co można zobaczyć szkiełkiem, a co gołym okiem?

Zalef zgiełku

Wychowywałem się na Trójce i dorastałem z nią, dlatego niezmiernie mi miło, że będę mógł przez godzinę, co tydzień, zawładnąć trójkowymi falami i zostać, choć na chwilę, władcą eteru.

Zapraszamy na weekend

Jak dobrze zacząć weekend? Po pierwsze wspólnie, czyli z państwem. Po drugie, przy garści ulubionych piosenek. Po trzecie, z kubkiem aromatycznej kawy i interesującym gościem tuż po siódmej.

Żyjemy w Europie

Dyskusja i debata poświęcona najważniejszym zagadnieniom europejskim w tym miesiącu, ukazująca funkcjonowanie instytucji i ustawodawstwa UE z punktu widzenia zwykłego obywatela.
Section07
Section21