X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co z igrzyskami w Krakowie? Marczułajtis-Walczak rezygnuje

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 11:36
Jagna Marczułajtis-Walczak rezygnuje ze stanowiska Przewodniczącej Komitetu Konkursowego Kraków 2022. Politycy goszczący w "Śniadaniu w Trójce" mówili o kulisach decyzji posłanki Platformy Obywatelskiej.
Audio
Jagna Marczułajtis-Walczak
Jagna Marczułajtis-WalczakFoto: Wikimedia Commons/Picasaweb/CC/Dudek1337

Marczułajtis-Walczak w specjalnym oświadczeniu napisała, że rezygnuje "ze względu na dobro projektu Zimowe Igrzyska Olimpijskie Kraków 2022" oraz "w związku z atakami na jej osobę". Bezpośrednim powodem rezygnacji posłanki PO, jest ujawniona przed kilkoma dniami próba przekupstwa dziennikarzy w zamian za pozytywne materiały na temat kandydatury Krakowa do igrzysk. Miał jej się dopuścić mąż przewodniczącej komitetu - Andrzej Walczak.

Zamieszanie wokół odejścia Marczułajtis-Walczak nie rozumie Andrzej Halicki. Zdaniem posła Platformy Obywatelskiej nie można z tej sprawy robić afery. - Jest komitet konkursowy, który przygotowywał informacje, prezentacje i też promocję Krakowa. Na jego czele stała pani poseł. Zrezygnowała, no i koniec. Komitet nadal działa i rozlicza się niezależnie od wszystkiego - zaznaczył polityk PO.

Mariusz Błaszczak uważa, że informacje o komitecie, które ostatnio ujrzały światło dzienne powinny być dokładnie sprawdzone. Według posła Prawa i Sprawiedliwości, należałoby zbadać sprawę pod kątem wydawania pieniędzy i korumpowania dziennikarzy.

Zdaniem Jarosława Kalinowskiego ostatnie wydarzenia będą miały negatywny wpływ na kandydaturę Krakowa. - Jest trochę także podtekst polityczny, koledzy z Platformy stali trochę za tym. Ja wielokrotnie widziałem ministra sportu, który mówił, że organizacja igrzysk nie kosztuje dużo. A z tych informacji, które wychodziły - wynikało, że trochę okłamywano, co do tych kosztów. Taki smrodek pozostaje - podkreślił europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Marek Siwiec mówił w Trójce, że jest zwolennikiem organizacji zimowych igrzysk w Polsce. - Ale jeżeli, to ma się odbyć w ten sposób, jak dostaliśmy w ramach przekąski, to ja się boję i przeżyję bez tej olimpiady. My jeszcze dobrze się nie przystawiliśmy do tej walki o igrzyska, a już zaliczamy tego typu działanie. Jeżeli na czele komitetu, który będzie organizował starania, nie pojawi się człowiek absolutnie pełnego zaufania, który nie będzie miał politycznych konotacji, to nic z tego nie wyjdzie - zaznaczył polityk Twojego Ruchu.

Podobnego zdania jest Jerzy Wenderlich. - Kierować tym komitetem powinna osoba, która nie ma żadnych konotacji politycznych i jest autorytetem moralnym poza wszelkim podejrzeniem - podkreślił poseł SLD. - Mleko się rozlało, to nie była pierwsza wpadka tak mocno napiętnowana. Ten komitet nie ma najlepszych opinii - dodał polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji  "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Jacek Kurski ma wątpliwości, czy olimpiada w Krakowie powinna się odbyć. Jego zdanie jest wiele ważniejszych rzeczy, na które można wydać publiczne pieniądze. - Środki finansowe powinniśmy wydawać na drogi, autostrady, infrastrukturę, a nie na olimpiadę. Zajmijmy się ludzkimi sprawami - apelował europoseł Solidarnej Polski.

Henryk Wujec ma nadzieję, że może teraz władze Krakowa zdecydują o wycofaniu się ze starań organizacji olimpiady zimowej. - Pomysł, żeby zorganizować igrzyska jest śmieszny - mówił w Trójce doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Politycy goszczący w "Śniadaniu w Trójce" mówili także m.in. o sytuacji na Ukrainie. Zapraszamy do wysłuchania całej audycji!

Rozmawiała Beata Michniewicz.
Do słuchania "Śniadania w Trójce" zapraszamy w każdą sobotę między 9.00 a 10.00

(aj)

Czytaj także

Igrzyska zimowe w 2022 r. w Polsce? Będzie referendum w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 23:59
Zgodnie z decyzją radnych Krakowa, referendum odbędzie się 25 maja. Czyli tego samego dnia, w którym zaplanowano wybory do Parlamentu Europejskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kraków 2022: Kowalczyk i Stoch za referendum w sprawie igrzysk

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 17:54
Dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk oświadczyła, że popiera ideę zorganizowania w Krakowie zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jagna Marczułajtis rezygnuje. Jacek Majchrowski: nie będę przewodniczącym

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 13:31
Posłanka PO nie będzie już przewodniczącą Komitetu Konkursowego Kraków 2022. Jako powód swojej rezygnacji podała m.in. "nagonkę medialną" na jej osobę.
rozwiń zwiń