X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śledztwo smoleńskie. Ustalenia polskich prokuratorów dzielą polityków

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 11:31
Piątkowa konferencja Prokuratury Wojskowej na temat katastrofy smoleńskiej budzi wiele emocji. Politycy, którzy gościli w "Śniadaniu w Trójce" byli mocno podzieleni w ocenie ustaleń śledczych.
Audio
  • Politycy komentują m.in. nowe informacje ws. katastrofy smoleńskiej (Śniadanie w Trójce)

Błędy polskiej załogi Tu-154 M, a także błąd rosyjskich kontrolerów lotu - to przyczyny katastrofy w Smoleńsku w 2010 roku. Takie są wnioski zespołu biegłych, które przedstawiła w piątek Prokuratura Wojskowa. Wiadomo, że polscy śledczy zamierzają przedstawić zarzuty dwóm kontrolerom lotu z Federacji Rosyjskiej, ale śledztwo na pewno nie zakończy się do końca tego roku.

Mariusz Błaszczak (PiS) w ostrych słowach skrytykował w radiowej Trójce konferencję prokuratury. - Ten briefing cofnął sprawę katastrofy smoleńskiej do kłamstw pani Anodiny, do kłamstw rosyjskich. To jest kampania wyborcza. Prokuratura zapowiada, że w październiku tego roku będzie kolejna odsłona, a więc podczas wyborów parlamentarnych. To jest właśnie wykorzystywanie tragedii do swoich celów wyborczych - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Jestem przekonany, że zdecydowana większość polityków PiS, którzy mówią o tym, że był wybuch, że to był zamach - po prostu gra. Oni są przekonani, że prawda jest po stronie ustaleń polskiej prokuratury i tej naszej Komisji Badania Wypadków Lotniczych - zaznaczył Jarosław Kalinowski. Europoseł PSL uważa, że piątkowa konferencja nie wniosła wiele nowego. - To było przedstawienie przez prokuraturę wcześniejszych ustaleń. Jedyną nową rzeczą jest postawienie zarzutów dwóm Rosjanom - dodał polityk Ludowców.

Zdaniem Włodzimierza Czarzastego słowa prokuratorów nie mają większego znaczenia. - Bez względu na to, co prokuratura czy komisja powie, to i tak jedni w Polsce uważają, że to był wypadek, a drudzy uważają, że było to morderstwo. Moim zdaniem tak już będzie do końca. Mnie oświadczenie prokuratury zasmuciło dlatego, że zobaczyłem po pół roku znowu sprowokowanego posła Macierewicza - podkreślił polityk Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Dużo większą wagę do piątkowej konferencji prokuratorów przywiązuje Henryk Wujec. - Młyny sprawiedliwości mielą powoli. Prokuratura jest organem państwa i dobrze, że sformułowała te wnioski wobec rosyjskich kontrolerów. To może nie będzie skuteczne, ale ma istotne znaczenie w międzynarodowym obrocie prawnym - zaznaczył doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Więcej interesujących dyskusji znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Komentatorzy", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Niczego nowego w piątkowej konferencji prokuratury nie dostrzegł Tadeusz Cymański. - Działania śledczych obciążone są wieloma zaniechaniami. Nieprzyjmowanie pewnych propozycji i wniosków dowodowych, które były składane przez rodziny zamordowanych, w postaci np. opinii ekspertów, kładzie się cieniem na pracy komisji Jerzego Millera i na pracy prokuratury - powiedział polityk Solidarnej Polski.

Rafał Grupiński uważa, że ustalenia śledczych trzeba dokładnie przeanalizować. - Jest tam parę takich informacji, które jednak dają do myślenia. To między innymi sprawa otwartych drzwi kokpitu w końcówce lotu - zaznaczył poseł Platformy Obywatelskiej.

Goście "Śniadania w Trójce" rozmawiali także m.in. o wyborach prezydenckich i o sprawie SKOK Wołomin.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce

Prowadził: Beata Michniewicz

Goście: Tadeusz Cymański (Solidarna Polska), Henryk Wujec (Kancelaria Prezydenta), Rafał Grupiński (PO), Mariusz Błaszczak (PiS), Jarosław Kalinowski (PSL), Włodzimierz Czarzasty (SLD)

Data emisji: 28.03.2015

Godzina emisji: 9.09

aj/ei

Czytaj także

Katastrofa w Smoleńsku. Są zarzuty dla rosyjskich kontrolerów lotu

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2015 21:19
Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej broni kontrolerów lotów ze Smoleńska. Według rzecznika tej instytucji Władimira Markina, tak zwany zespół kierowania lotami nie złamał procedur w trakcie lądowania polskiego Tu-154M.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej. Rosja odpiera zarzuty polskiej prokuratury wojskowej

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2015 10:55
Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej uważa, że żadne dotychczasowe informacje dotyczące katastrofy smoleńskiej nie wskazują jakichkolwiek uchybień po stronie rosyjskich kontrolerów.
rozwiń zwiń