X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Władysław Bartoszewski nie żyje. "O ważnych sprawach potrafił mówić bez pompatyczności"

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 11:18
W piątek wieczorem w wieku 93 lat zmarł Władysław Bartoszewski. W "Śniadaniu w Trójce" wspominali go Paweł Kowal, Andrzej Halicki, Mariusz Błaszczak, Jerzy Wenderlich, Jarosław Kalinowski i Henryk Wujec.
Audio
  • Paweł Kowal, Andrzej Halicki, Mariusz Błaszczak, Jerzy Wenderlich, Jarosław Kalinowski i Henryk Wujec wspominają Władysława Bartoszewskiego (Śniadanie w Trójce)
Na zdjęciu archiwalnym z 19 kwietnia 2015 r. prof. Władysław Bartoszewski podczas uroczystości przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie
Na zdjęciu archiwalnym z 19 kwietnia 2015 r. prof. Władysław Bartoszewski podczas uroczystości przed Pomnikiem Bohaterów Getta w WarszawieFoto: PAP/Jakub Kamiński

Henryk Wujec mówił, jak wielkie wrażenie na słuchaczach robił Władysław Bartoszewski, gdy opowiadał o powstaniu warszawskim i czasach II wojny światowej. Paweł Kowal zwracał uwagę na zaangażowanie profesora w budowę Muzeum Powstania Warszawskiego, a Mariusz Błaszczak podkreślał jego niezwykłą wiedzę dotyczącą zagłady Żydów. - On swojej mądrości nie obnosił na koturnie - oceniał Jerzy Wenderlich. - Całe swoje życie poświęcił temu, co sam określił jako cud pojednania z Niemcami - zauważył Andrzej Halicki. Jarosław Kalinowski mówił, że był on nie tylko wielkim Polakiem, ale też jednym z najmądrzejszych naszych rodaków.

ARCHIWALNE NAGRANIA PROF. WŁADYSŁAWA BARTOSZEWSKIEGO W RADIACH WOLNOŚCI >>>

Wspomnienia Władysława Bartoszewskiego z Auschwitz >>>   

Władysław Bartoszewski urodził się w 1922 roku w Warszawie. We wrześniu 1940 roku został aresztowany przez Niemców i wywieziony do Auschwitz, gdzie był więziony do kwietnia 1941 roku. W 1942 roku związał się z konspiracją, wstąpił do AK i rozpoczął współpracę z Radą Pomocy Żydom "Żegota". Uczestniczył w powstaniu warszawskim. Był ministrem spraw zagranicznych w rządzie Józefa Oleksego i Jerzego Buzka. W 2007 roku został powołany przez premiera Donalda Tuska na pełnomocnika prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego. Był laureatem wielu nagród, odznaczeń i wyróżnień, autorem ok. 1,5 tys. artykułów i ok. 40 książek.

Goście "Śniadania w Trójce" mówili też o skandalicznej wypowiedzi dyrektora FBI, karcianej grze z określeniem "nazistowska Polska", odmowie wydania wiz gangowi motocyklowemu "Nocne Wilki", zakupie dla polskiej armii francuskich śmigłowców i o tym, że Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej chce postawić Zbigniewa Ziobrę przed Trybunałem Stanu.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce

Prowadzi: Beata Michniewicz

Goście: Paweł Kowal (Solidarna Polska), Mariusz Błaszczak (PiS), Andrzej Halicki (PO), Włodzimierz Czarzasty (SLD), Jarosław Kalinowski (PSL), Henryk Wujec (doradca prezydenta RP).

Data emisji: 25.04.2015

Godzina emisji: 9.09

pp/iwo

Czytaj także

Pogrzeb Władysława Bartoszewskiego. Jego życie to historia Polski ostatnich kilkudziesięciu lat

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 07:24
Szybko mówił, szybko chodził, za szybko odszedł. Przez całe życie udowadniał, że trzeba być przyzwoitym. - Warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto - powiedział w jednym z wywiadów. W piątek, 24 kwietnia odszedł Władysław Bartoszewski. Dziś zostanie pochowany na warszawskich Powązkach.
rozwiń zwiń