Politycy żałują ministra Grabarczyka. "Zabawy z bronią kończą się tragicznie"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2015 11:01
To może być koniec kariery politycznej byłego ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka – takie opinie wyrażali politycy w Trójce, zastrzegając, że sprawa czeka na wyjaśnienie.
Audio
  • "Śniadanie w Trójce" o kampanii prezydenckiej, relacjach z Rosją, dymisji ministra sprawiedliwości, umorzeniu sprawy "kilometrówek" (Trójka)
Cezary Grabarczyk
Cezary GrabarczykFoto: PAP/Tomasz Gzell

Minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk złożył rezygnację. Zastąpił go na tym stanowisku poseł PO Borys Budka. Joachim Brudziński (PiS) skomentował, że z tej zmiany cieszy się zapewne frakcja Grzegorza Schetyny. Jarosławowi Kalinowskiemu (PSL) żal Cezarego Grabarczyka. - Zabawy bronią, nawet w przypadku dorosłych mężczyzn, kończą się tragicznie - powiedział. - Jeśli jako wieloletni polityk zgodził się na drogę na skróty, to poważna sprawa - zaznaczył, dodając że sprawa będzie wyjaśniana.

Katarzyna Piekarska (SLD) stwierdziła, że minister sprawiedliwości powinien być poza wszelkim podejrzeniem. Jej zdaniem był dobrym prawnikiem, ale niewykluczone, że mógł popełnić "głupotę" i być może kończy się tutaj jego droga polityczna.

Henryk Wujec z kancelarii prezydenta stwierdził, że kariera polityka może skończyć się przez drobny błąd. - To pokazuje także, że prokuratura nie jest podporządkowana ministrowi - podkreślił.

Tadeusz Cymański (Solidarna Polska i Zjednoczona Prawica) wyraził zdziwienie odpowiedzią rzeczniczki rządu na pytanie, czy Grabarczyk będzie wiceprzewodniczącym partii. Jego zdaniem od początku powinna mówić, że partia zajmie się tą sprawą.

Andrzej Halicki (PO) zwracając się do opozycji mówił, że jeśli mowa o standardach, to obecnie minister sprawiedliwości nie używa służb. W jego ocenie niewiele wiemy o tej sprawie i musimy opierać się na doniesieniach medialnych.

Goście "Śniadania w Trójce" rozmawiali również o pośle Borysie Budce, który ma być nowym ministrem sprawiedliwości, umorzonym śledztwie w sprawie tzw. kilometrówek, o kampanii prezydenckiej i o relacjach z Rosją.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce

Prowadzi: Beata Michniewicz

Goście: Katarzyna Piekarska (SLD), Joachim Brudziński (PiS), Andrzej Halicki (PO), Włodzimierz Czarzasty (SLD), Jarosław Kalinowski (PSL), Henryk Wujec (doradca prezydenta RP), Tadeusz Cymański (Solidarna Polska, Zjednoczona Prawica)

Data emisji: 02.05.2015

Godzina emisji: 9.09

***

agkm/ei

Czytaj także

Prokurator: nie ma podstaw do postawienia Cezaremu Grabarczykowi zarzutów

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 17:45
Cezary Grabarczyk, który w środę zrezygnował ze stanowiska ministra sprawiedliwości, jest świadkiem w śledztwie w sprawie nieprawidłowości, do jakich miało dochodzić w łódzkiej policji, przy wydawaniu zezwoleń na broń palną, prowadzonym przez prokuraturę w Ostrowie Wielkopolskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dymisja Cezarego Grabarczyka. "PO w zarodku zdusiła potencjalne zagrożenie"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2015 18:22
W środę minister sprawiedliwości złożył na ręce szefowej rządu swoją dymisję w związku z doniesieniami o niezgodne z przepisami uzyskanie przez niego pozwolenia na broń. Ta sprawa była tematem "Pulsu Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści: nowy minister będzie pilnował resortu kilka miesięcy

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2015 10:59
- Przyszły minister sprawiedliwości to polityk bliski Grzegorzowi Schetynie – mówił w Jedynce Łukasz Warzecha ("W sieci"). Wiesław Dębski (Wirtualna Polska) jest zaniepokojony, że na miejsce Cezarego Grabarczyka nie wyznaczono jednego z wiceministrów.
rozwiń zwiń