X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Apel Andrzeja Dudy do rządu. Niezręczność czy niepisany zwyczaj?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 11:18
Prezydent elekt Andrzej Duda zaapelował do sejmowej większości, by nie podejmowała ważnych decyzji ustrojowych. Wywołało to wiele głosów krytycznych. Czy słusznie? O tym m.in. debatowano w "Śniadaniu w Trójce".
Audio
  • Apel Andrzeja Dudy do rządu. Niezręczność czy niepisany zwyczaj? (Śniadanie w Trójce)
Prezydent-elekt Andrzej Duda otrzymał z rąk przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wojciecha Hermelińskiego akt wyboru na prezydenta RP
Prezydent-elekt Andrzej Duda otrzymał z rąk przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Wojciecha Hermelińskiego akt wyboru na prezydenta RPFoto: PAP/Jacek Turczyk

Henryk Wujec, doradca prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, powiedział, że zarówno ta wypowiedź, jak i inne, po wygraniu wyborów prezydenckich przez Andrzeja Dudę pokazują, że "łatwiej obiecywać prezydenturę dialogu, wspólnoty, niż potem to realizować".

- Gdyby prezydent elekt powtarzał te słowa, że przez te kilka miesięcy ma być flauta i niczego nie wolno robić, to po cóż byłby Sejm? Będzie on pracował w normalnym rytmie - przekonywał Jerzy Wenderlich z SLD.

- Uważam, że to było trochę przestrzelone, ale nie uważam tego za jakąś straszną rzecz - mówił Jarosław Kalinowski z PSL. – Gdyby Andrzej Duda tego nie powiedział, to wykazałby się większą kulturą polityczną – dodał.

- Tak jest w dojrzałych demokracjach, że do czasów wyborów parlamentarnych większość rządowa nie podejmuje tematów, które są kontrowersyjne. Jest wiele, które takimi nie są, a które leżą w Sejmie i z różnych przyczyn nie zostały zrealizowane – przekonywał Mariusz Błaszczak z PiS.

Wybory prezydenckie 2015 - czytaj więcej >>> 

Rafał Grupiński z PO oceniał, że słowa prezydenta elekta były "niezręcznością", gdyż nie ma on uprawnień żeby "formułować jakąś teorię o okresie przejściowym przy urzędującym prezydencie Bronisławie Komorowskim".

Tadeusz Cymański z ugrupowania Polska Razem, Zjednoczona Prawica zwrócił uwagę, że głos Andrzeja Dudy był wyważony i że chodzi o "niepisaną zasadę, ale wszyscy o tym doskonale wiedzą, że kiedy przychodzi widmo kresu, pożegnania się z władzą" nie należy podejmować decyzji kontrowersyjnych.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce

Prowadzi: Beata Michniewicz

Goście: Jerzy Wenderlich (SLD), Mariusz Błaszczak (PiS), Rafał Grupiński (PO), Jarosław Kalinowski (PSL), Henryk Wujec (doradca prezydenta RP), Tadeusz Cymański (Polska Razem, Zjednoczona Prawica)

Data emisji: 30.05.2015

Godzina emisji: 9.09

pp/ei

Czytaj także

Szef klubu PiS: tworzenie podziałów obróciło się przeciwko Bronisławowi Komorowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 09:28
Jak powiedział w radiowej Trójce Mariusz Błaszczak, Andrzej Duda był świetnie przyjmowany, bo potrafi pomagać i troszczyć się o ludzi. Jego zdaniem to jedno ze źródeł sukcesu kandydata PiS w wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent elekt Andrzej Duda. "Moim zadaniem będzie służenie całemu narodowi"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 21:33
- Przyszła polityka i nasze działanie jako tych, którzy z woli Polaków polityką się zajmują, powinno właśnie w takich kierunkach zmierzać, by budować etos państwowych urzędów, by budować etos polskiego państwa - mówił podczas uroczystości w Pałacu w Wilanowie Andrzej Duda. W piątek odebrał akt wyboru na prezydenta Polski.
rozwiń zwiń