X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strajk pielęgniarek. "Potrzebne są zmiany systemowe"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2016 13:50
Politycy, goście Śniadania w Trójce, zastanawiali się nad sposobem rozwiązania kryzysu w Centrum Zdrowia Dziecka.
Audio
  • Jak rozwiązać problem strajku pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka? (Śniadanie w Trójce)
Pielęgniarki z Centrum Zdrowia Dziecka
Pielęgniarki z Centrum Zdrowia DzieckaFoto: PAP/Rafał Guz

Wczoraj po raz kolejny rozmowy władz Centrum Zdrowia Dziecka ze strajkującymi pielęgniarkami zostały przerwane. Dzisiaj rozpoczął się 12 dzień strajku pielęgniarek.

Jak zaznaczył w Trójce wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, ministerstwo zdrowia aktywnie działa w celu znalezienia wyjścia z trudnej sytuacji, w której się znalazło. Podkreślił, że nie ma możliwości, aby placówka przestała istnieć.

Z opinią wiceministra nie zgadza się poseł Platformy Obywatelskiej Andrzej Halicki. Jego zdaniem nie można mówić o "ogromnym zaangażowaniu" ministerstwa zdrowia. Szefowi tego resortu Halicki zarzucił arogancję i dodał, że należałoby wyciągnąć wnioski personalne.

Czytaj więcej
minister.jpg
Strajk pielęgniarek. Czy do rozwiązywania konfliktu powinien włączyć się Minister Zdrowia?


Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska z Kancelarii Prezydenta upatruje źródła problemu w błędzie systemowym. Socjolog podkreśla, że uchybienie to powstało długo przed objęciem władzy w resorcie zdrowia przez byłego ministra Bartosza Arłukowicza oraz obecnego szefa resortu zdrowia Konstantego Radziwiłła. - Skróćmy dystans zarobkowy między pielęgniarkami a lekarzami w szpitalach - powiedziała.

Podobnego zdania jest Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. Jej zdaniem w Polsce powinno się wprowadzić programy wspierające pielęgniarki. Wskazała, że takie działanie wprowadzono w szpitalu w Toruniu. Jej zdaniem, jeśli PiS faktycznie zależy na pomocy pielęgniarkom, to musi przeprowadzić gruntowną reformę.

W opinii wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki z Kukiz'15 w państwie są pieniądze, które można by przeznaczyć na wsparcie pielęgniarek. Można je pozyskać np. z partyjnych subwencji i likwidacji gabinetów politycznych.

Z kolei były minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki z PSL uważa, że minister zdrowia nie powinien zostawiać problemu związanego ze strajkiem pielęgniarek wyłącznie w rękach dyrekcji Centrum Zdrowia Dziecka. Jego zdaniem należy zmienić system wynagradzania i płacić nie kontraktowo, ale za wykonane zadania. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w kórej goście Beaty Michniewicz mówili również o symbolicznym znaczeniu daty 4 czerwca i nowym rządowym projekcie "Mieszkanie Plus".

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Joanna Scheuring-Wielgus (.Nowoczesna), Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość), Stanisław Tyszka (Kukiz'15), Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska)Barbara Fedyszak-Radziejowska (Kancelaria Prezydenta RP).
Data emisji: 4.06.2016
Godzina emisji: 9.09

fc/mk


Czytaj także

Pielęgniarki odrzuciły propozycję dyrekcji Centrum Zdrowia Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 13:15
Protestujące pielęgniarki Centrum Zdrowia Dziecka nie przyjęły oferty podwyżki wynagrodzenia w wysokości średnio 250 zł brutto, co przekłada się na faktyczną podwyżkę średnio 360 zł brutto, uwzględniając dodatki - powiedziała w piątek dyrektorka CZD Małgorzata Syczewska. Pielęgniarki oczekują dwa razy więcej.
rozwiń zwiń