X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński. "Odszedł wielki Polak"

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 10:40
Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981). O jednym z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA mówili goście "Śniadania w Trójce".
Audio
  • Politycy wspominają Zbigniewa Brzezińskiego (Śniadanie w Trójce)
Na zdjęciu archiwalnym z 18.04.2013 r. prof. Zbigniew Brzeziński podczas Forum Bezpieczeństwa Globsec 2013 w Bratysławie
Na zdjęciu archiwalnym z 18.04.2013 r. prof. Zbigniew Brzeziński podczas Forum Bezpieczeństwa Globsec 2013 w BratysławieFoto: PAP/Paweł Supernak

Rafał Grupiński (Platforma Obywatelska) tłumaczył, że Zbigniew Brzeziński jako doradca prezydentów USA swoimi mądrymi publikacjami w pewnym sensie wpływał na strategię polityki amerykańskiej. Jak mówił, to między innymi dzięki jego działaniom Rosja osłabła. - Konsekwentne postępowania doprowadziły do sytuacji, w której Rosja musiała wycofać się z wyścigu zbrojeń i w istocie wpadła w fazę pieriestrojki - podkreślił.

Paweł Soloch (szef Biura Bezpieczeństwa Wewnętrznego) zaznaczył, że odszedł wielki Polak, który odegrał istotną rolę w historii destrukcji bloku sowieckiego. - To on był tym, który silnie wsparł i wymyślił strategię towarzyszącą konferencji helsińskiej, która podniosła kwestię praw człowieka - wyjaśnił gość Trójki.

Stanisław Tyszka (Kukiz'15) mówił natomiast, że Zbigniew Brzeziński był bardzo wpływową postacią, ważną również dla Polski. Jego zdaniem, przyczynił się on do pozytywnego nastawienia kolejnych prezydentów USA do naszego kraju. - Także często szedł pod prąd - dodał.

Barbara Dolniak (Nowoczesna) uważa, że Zbigniew Brzeziński był oknem na świat Polski i Polaków. Podkreśliła, że działając i odgrywając istotną rolę na arenie międzynarodowej nie zapominał o Polsce. - Mówił o jej roli, o możliwościach, ale również podejmowała działania, które wspierały nas w trudnych momentach - stwierdziła polityk Nowoczesnej.

Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe) powiedział natomiast, że Zbigniew Brzeziński to wielki Polak, który miał ogromny wpływ na obecny kształt Stanów Zjednoczonych, Polski, ale także Europy i świata. Gość Trójki przypomniał, że był to polityk, który ostrzegał papieża i Polskę przed ewentualną interwencją Rosji.

Joachim Brudziński (Prawo i Sprawiedliwość) zwrócił uwagę, że Zbigniew Brzeziński miał realny wpływ na to jak elity Stanów Zjednoczonych patrzyły na nasz region. - Miał duże możliwości wpływania na decyzje kolejnych prezydentów USA - zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której mówiono również m.in. o szczycie NATO w Brukseli.

***

Tytuł audycji: Śniadanie w Trójce
Prowadzi: Beata Michniewicz
Goście: Joachim Brudziński (Prawo i Sprawiedliwość), Rafał Grupiński (Platforma Obywatelska), Barbara Dolniak (Nowoczesna)Stanisław Tyszka (Kukiz'15)Marek Sawicki (Polskie Stronnictwo Ludowe), Paweł Soloch (szef Biura Bezpieczeństwa Wewnętrznego)
Data emisji: 27.05.2017
Godzina emisji: 9.08

mr/gs

Czytaj także

Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński - były doradca prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 13:08
Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981), jeden z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA. Miał 89 lat.
rozwiń zwiń